Najnowsze wydarzenia

Inwestycja w w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym

Burmistrz Miasta dokonał wizytacji inwestycji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym, gdzie trwa rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku szkolnego. Inwestycja przebiega zgodnie z planem, prace mają się zakończyć do końca kwietnia 2019 r.

czytaj dalej »

Zebranie zdawczo-wyborcze Spółki Wodnej do Eksploatacji Wodociągu Wiejskiego w Stanisławiu Dolnym

W dniu 10 lutego odbyło zebranie zdawczo-wyborcze Spółki  Wodnej do Eksploatacji Wodociągu Wiejskiego w Stanisławiu Dolnym. W zebraniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty.

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Bugaj

W dniu 9 lutego 2019 roku w Domu Strażaka w Bugaju odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze za rok 2018.

czytaj dalej »

Zapraszamy na wystawę

11 lutego (poniedziałek)  o godz. 11:00 zapraszamy do sali im. Wojciecha Weissa w Starym Kinie na otwarcie wystawy zatytułowanej "STASIU KRUCZAŁA I INNI".

czytaj dalej »

Po spektaklu "Twój szczęśliwy numerek"

Granatowe światło i dwie stojące w dymie na środku sceny główne bohaterki (dziewięcio- i dziesięciolatka) ubrane w pasiaki, śpiewające widzom „Ty to masz szczęście, że w tym momencie, żyć Ci przyszło w kraju nad Wisłą” – to scena, której wielu widzów na długo nie zapomni.

czytaj dalej »

Spotkanie z Senatorem Andrzejem Pająkiem

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty spotkał się z Senatorem Andrzejem Pająkiem. Rozmawiano o możliwości budowy chodnika wzdłuż drogi krajowej DK 52, łączącego miejscowości Barwałd Dolny i Barwałd Średni.

czytaj dalej »

Z Posłem Markiem Polakiem o budowie BDI

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty spotkał się z Posłem Markiem Polakiem z Andrychowa. W czasie spotkania poruszono kilka ważnych dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska tematów a najważniejszym z nich była możliwość przyśpieszenia budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Leńcze

W dniu 2 lutego 2019 roku w Domu Strażaka w Leńczach odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze za rok 2018.

czytaj dalej »

Z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta wraz z radnymi Wiesławem Rudeckim  i Robertem Rudeckim w Departamencie Środowiska Urzędu Marszałkowskiego spotkali się z Dyrektor Karoliną Laszczak oraz z kierownikiem Polityki Ekologicznej Agnieszką Plewińską-Chrzanowską. Wyjazdem młodych z OSP Przytkowice na Strażacką Olimpiadę zainteresował się Łukasz Smółka Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, który zadeklarował swoją pomoc w tej sprawie.

czytaj dalej »

Genialny występ kalwaryjskich karateków na Ogólnopolskim Turnieju

Zawodnicy Kalwaryjskiego Klubu Karate Kyokushin-Kan  wystąpili w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin-kan o Puchar Ziemi Żywieckiej, gdzie spisali się genialnie zdominowali turniej i zdobyli aż 23 medale. Warto zaznaczyć, że najlepszych karateków z Polski już 13 kwietnia będzie można zobaczyć w Kalwarii Zebrzydowskiej biorących udział w Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin-Kan o Puchar Burmistrza.

czytaj dalej »

Budowa kanalizacji - kluczowa inwestycja w realizacji

Na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska trwają prace związane z realizacją kluczowej dla gminy inwestycji w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Podjęcie działań nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego funduszy unijnych, uzyskanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (Działanie 5.3 Ochrona zasobów wodnych, Poddziałania 5.3.2 Gospodarka wodno-kanalizacyjna – SPR).

czytaj dalej »

Święto Babci i Dziadka w Zebrzydowicach

Dzień 31 stycznia 2019 roku zapamiętają wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach. Gościli oni wtedy w swojej  szkole Babcie i Dziadków.   W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyły się popisy artystyczne dzieci: tańce przedszkolaków, wiersze, życzenia. Ważnym punktem programu były jasełka pt. „Światłość świeci w ciemności” przygotowane przez uczniów z klas I - III. Goście gromkimi brawami nagradzali popisy swoich wnucząt, a na ich twarzach niejednokrotnie widać było wzruszenie.

czytaj dalej »

Boisko „Sahara” ze sztuczną murawą... jest taki plan

Burmistrz Miasta Augustyn Ormantym wspólnie z Radnym Rady Miejskiej Łukaszem Draganem spotkali się w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie z Dyrektorem Departamentu Infrastruktury Sportowej Marcinem Żyłowskim. Rozmawiano o możliwości uzyskania dotacji na przebudowę istniejącego boiska do piłki nożnej przy Alei Jana Pawła II, popularnie określanego jako „Sahara” z nawierzchni trawiastej na nawierzchnię ze sztucznej trawy.

czytaj dalej »

Nowy numer "Wiadomości Kalwaryjskich" jest już dostępny

A w nim między innymi:
- Zagraliśmy koncertowo! Podsumowanie WOŚP 2019
- Harmonogram odbioru odpadów
- Wizyta posła Edwarda Siarki
- Szermierze po raz kolejny w Kalwarii
- Ferie z CKSiT za nami
- Sami Swoi z kolędą w Krakowie
- Zaczytana Kalwaria
- Mistrzowie tenisa stołowego
- Program wycieczek 2019

Wersja elektroniczna

czytaj dalej »

"Kochać i żyć" - spotkanie z poezją Stanisława Czeremugi

W piątek, 15 lutego 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie lokalnego poety Pana Stanisława Czeremugi.

czytaj dalej »

Umów się na randkę w ciemno z... książką

Zbliża się Święto Zakochanych. Okazuje się, że Walentynki można obchodzić nie tylko w kinie czy podczas romantycznej kolacji. Można też się za...czytać na chwilę.

W tym roku bibliotekarze kalwaryjskiej Biblioteki włączyli się w obchody Święta Zakochanych, zachęcając do pokochania literatury, bo przecież w książkach (i ich bohaterach) można się zakochać.

czytaj dalej »

Spotkanie w sprawie funkcjonowania aptek

31 stycznia w Gabinecie Burmistrza odbyło się spotkanie, na którym obecni byli przedstawiciele aptek funkcjonujących na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej, Zastępca Starosty Wadowickiego Beata Smolec, członkowie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej, radni powiatowi.

czytaj dalej »

Półkolonia w Szkole Postawowej w Brodach

Dlaczego dzieci chcą przychodzić do szkoły w czasie zimowych ferii? Powody mogą być różne: a to rodzice pracują i nie mają przy kim zostawić swoich pociech, a to dzieci za sobą tęsknią i chcą się ze sobą spotykać, a może po prostu to, co robią w czasie półkolonii, jest dla nich dobrym sposobem na spędzenie czasu wolnego od obowiązkowych zajęć. W roku szkolnym nie mogą codziennie jeździć na wycieczki, a tak było w naszej szkole w tym roku.

czytaj dalej »

Analiza bezrobocia na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska

28 stycznia br. w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie Burmistrza Augustyna Ormantego z Małgorzatą Chowaniec Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach. Tematem spotkania było przekazanie opracowanych przez Powiatowy Urząd Pracy informacji o stanie bezrobocia w powiecie wadowickim ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Kalwaria Zebrzydowska wg. stanu na koniec grudnia 2018 roku. W czasie spotkania poruszono możliwość rozszerzenia zakresu prac prowadzonych w ramach prac społeczno-użytecznych 2019 roku.

czytaj dalej »

Analiza bezpieczeństwa

28 stycznia br. w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie Burmistrza Augustyna Ormantego z podinsp. Fryderykiem Mamcarczykiem Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska w 2018 r.

czytaj dalej »

Analiza funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych

28 stycznia 2019 r. w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie Burmistrza Augustyna Ormantego z Prezesem Zarządu Miejsko Gminnego OSP RP Tadeuszem Chrostkiem oraz Komendantem Miejsko-Gminny Związku OSP RP Stanisławem Brózdą. Tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz analiza funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Półkolonia zimowa

Ferie to upragnione i długo wyczekiwane dwa tygodnie zimowego relaksu. Aby ten czas odpoczynku od nauki nie był dla dzieci nudny, w dniach 14-18.01. w Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach została zorganizowana półkolonia zimowa dla 20 dzieci z klas 1-3. Każdego dnia na uczestników czekały inne atrakcje.

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Przytkowice

W dniu 18 stycznia w Domu Strażaka w Przytkowicach odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze za rok 2018.

czytaj dalej »

Półkolonia w ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

W dniach od 21 stycznia do 25 stycznia dwadzieścioro uczniów  naszej szkoły brało udział w półkolonii zimowej. Jak co roku, na uczestników czekało wiele atrakcji.

czytaj dalej »

Rekrutacja w roku szkolnym 2019/2020

Informacja na temat rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Zapraszamy panie do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych

Zapraszamy panie  do udziału w  bezpłatnych badaniach mammograficznych w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na panie w Kalwarii Zebrzydowskiej - 8 lutego 2019 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, al. Jana Pawła II 3a.

czytaj dalej »

Półkolonia zimowa organizowana w Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach

W bieżącym roku szkolnym półkolonia zimowa odbywała się w pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku, tj. od 14 do 18 stycznia 2019 roku. Przez dwa dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w szkole, a przez trzy dni używali atrakcji poza szkołą.

czytaj dalej »

Kolędowanie z TPKZ

Pielęgnując tradycje bożonarodzeniowe naszego regionu Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało 24 stycznia 2019 r w swojej siedzibie spotkanie przy świątecznym stole na  Wspólnym Kolędowaniu. W imprezie uczestniczyło około 50 osób. Nie zabrakło specjalnych gości w osobach: ks. prałata Stefana Misinca, o. Melchiora Cichego z Sanktuarium Kalwaryjskiego oraz dyrektora CKSiT  Andrzeja Burdka.

czytaj dalej »

Półkolonia zimowa w SP nr 1 w Stanisławiu Dolnym

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym po raz kolejny zorganizowano półkolonię, która trwała od 14 do 18.01.2019 r. Wzięło w niej udział 45 dzieci z klas I-VI. Ten zasłużony wypoczynek obfitował w moc atrakcji.

czytaj dalej »

Półkolonia zimowa w ZSP w Zarzycach Wielkich

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dniach 14-18 stycznia, 18 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego brało udział w półkolonii zimowej. Uczestnicy zajęć mieli okazję spędzić ten czas przyjemnie i ciekawie.

czytaj dalej »

Wizyta w NFZ Kraków

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty wspólnie z kierownikiem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej Grzegorzem Pasternakiem złożyli wizytę u Dyrektora Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

czytaj dalej »

Strona 7 z 30