Najnowsze wydarzenia

Kolędowanie Przyjaciół Kalwarii

Kultywując tradycje bożonarodzeniowe Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało 26 stycznia 2017 r. w swoim lokalu coroczne Wspólne Kolędowanie. Podczas spotkania Towarzystwo otrzymało odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Piotra Glińskiego.

czytaj dalej »

Perlustracja gospodarstw w Leńczach

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wadowicach informuje, że w dniu 2 lutego 2017 r. rozpocznie perlustrację gospodarstw w terenie zagrożonym wystąpieniem grypy ptaków o wysokiej zjadliwości w miejscowości Leńcze.

czytaj dalej »

Wieczór Kolęd 2017 w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim

Śpiewanie kolęd to piękna polska tradycja. Nie inaczej było 29 stycznia 2017 r. w świetlicy przy szkole w Barwałdzie Średnim, gdzie mieszkańcy zebrali się, by wspólnie pokolędować.

czytaj dalej »

Z radnymi o drogach powiatowych

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty, spotkał się z radnymi powiatowymi z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowską panią Józefą  Rychlik, panami Markiem Cimer i Pawłem Odrobiną. W spotkaniu wziął również zastępca Starosty Wadowickiego pan Andrzej Górecki.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dziadka w ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym

W Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Nich.

czytaj dalej »

Jasełka dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek

W czwartek 26 stycznia 2017 r. Sali Widowiskowej CKSiT  mogliśmy podziwiać najmłodszych aktorów naszej miejscowości. Dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Kalwarii Zebrzydowskiej przedstawiły Jasełka, w których wychowankowie sióstr dumnie i z dziecięcą odwaga zaprezentowały wydarzenia z Betlejem.

czytaj dalej »

Spotkanie noworoczne członków i sympatyków IPA region Kalwaria Zebrzydowska

Minęły już cztery lata od dnia założenia Stowarzyszenia IPA Region Kalwaria Zebrzydowska. Z tej też okazji zostało zorganizowane Spotkanie Noworoczne dla członków i sympatyków stowarzyszenia, które odbyło się w dniu 27 stycznia 2017 r. w W Sali Bankietowej restauracji Arkadia w Kleczy  Górnej.

czytaj dalej »

Floriany 2016

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zarzycach Wielkich

Jak co roku Dzień Babci i Dziadka był w tej szkole niezwykłą uroczystością. Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaków przygotowali dla kochanych Babć i Dziadków przedstawienie.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dziadka w ZS nr 4 w Zebrzydowicach

Dzień 25 stycznia 2017 roku był ważnym dniem dla uczniów klas od 0 do III. Gościli oni wtedy w szkole swoje Babcie i swoich Dziadków. W pięknej scenerii odbyły się popisy artystyczne uczniów: deklamacje wierszy, śpiew piosenek, prezentacje tańców – „Zasiali górale” , „Krakowiaczek”, „Taniec owieczek”, „Taniec z kapeluszami”, „Kaczuszki”.

czytaj dalej »

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej uhonorowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymało honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana Piotra Glińskiego.

czytaj dalej »

Statystyczne badania ankietowe i rolnicze w 2017 roku

Główny Urzad Statystyczny, zgodnie z programem badan statystycznych statystyki publicznej przeprowadza na terenie całego kraju statystyczne badania ankietowe. Badania realizowane sa przy pomocy ankieterów i teleankieterów statystycznych. Za ich organizacje i realizacje na terenie województwa małopolskiego odpowiedzialny jest Urzad Statystyczny w Krakowie.

czytaj dalej »

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 24.01.2017r. odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na temat: Organizacja bezpiecznych ferii zimowych dla dzieci i młodzieży na terenie  gminy Kalwaria Zebrzydowska. Funkcjonowanie gminy w ekstremalnych warunkach zimowych w okresie zimy  2016/2017 roku.

czytaj dalej »

Uchwała antysmogowa dla całej Małopolski przyjęta

To kolejny krok w walce o czyste powietrze w regionie – 23 stycznia podczas sesji sejmiku radni województwa przegłosowali uchwałę antysmogową dla całej Małopolski.

czytaj dalej »

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

W związku z okresem zimowym i znacznym spadkiem temperatur, apeluję o zwiększoną czujność i zwracanie uwagi na los zwierząt. Zima to najtrudniejszy czas dla zwierząt, dlatego kieruję prośbę do wszystkich mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi przy wykonywaniu opieki nad zwierzętami.

czytaj dalej »

Michałowianka Michałowice wygrała I Turniej Halowy o Puchar Miasta

Michałowianka Michałowice II wygrywa I Turniej Halowy o Puchar Miasta, najlepszą drużyną z gminy Kalwaria Zebrzydowska  okazała się Sosnowinaka Stanisław Dolny.

czytaj dalej »

Analiza bezpieczeństwa w gminie Kalwaria Zebrzydowska

20 stycznia br. w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie Burmistrza dr hab.inż. Augustyna Ormantego z podinsp. Fryderykiem Mamcarczykiem Z-cą Komendanta Komisariatu Policji. Tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska w 2016 roku.

czytaj dalej »

Nominacja Zuzanny Zajdy do tytułu Osobowość Roku 2016

Ma dopiero 15 lat, a o jej sukcesach i wygranych konkursach moglibyśmy pisać bardzo długo … teraz otrzymała nominację Kapituły Redakcji „Gazety Krakowskiej” do tytułu Osobowość Roku 2016 w kategorii „Kultura”, mowa tutaj o Zuzannie Zajda, uczennicy Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Mamy rekord

Ponad 65 tysięcy złotych wrzucili do puszek mieszkańcy gminy Kalwaria, gminy Stryszów oraz mieszkańcy Izdebnika. To rekord w historii kalwaryjskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj dalej »

Perlustracja gospodarstw

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wadowicach informuje, że w dniu 18 stycznia 2017 r. rozpoczął perlustrację gospodarstw w terenie zagrożonym wystąpieniem grypy ptaków o wysokiej zjadliwości. Kontrola gospodarstw rozpocznie się od wsi Zarzyce Małe. Po ukończeniu perlustracji we wsi Zarzyce Małe rozpocznie się perlustracja gospodarstw we wsi Zarzyce Wielkie, Podchybie i Podolany.

czytaj dalej »

10 lat z Karolem

Zespół Szkół nr 5 w Barwałdzie Górnym obchodził Jubileusz 10-lecia nadania szkole imienia Karola Wojtyły, z tej okazji przygotowano uroczystą Akademię „10 lat z Karolem”.

czytaj dalej »

Blisko 200 karateków na Kalwaryjskmi Meetingu

14 stycznia 2017r. w Hali sportowej  przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się IV Kalwaryjski Meeting  Seido  Karate. Spotkało się blisko 200 karateków z Polski Południowej. Kalwaryjski Klub Sportowy Seido Juku Karate świętował 20 urodziny.

czytaj dalej »

Rekord WOŚP w Kalwarii Zebrzydowskiej

Do późnych godzin wieczornych pracował w Centrum Kultury Sportu i Turystyki sztab wolontariuszy nad podliczeniem wszystkich zebranych pieniędzy w ramach 25 finału WOŚP. Efekt jest imponujący i rekordowy zebrano 65.427,08 zł.

czytaj dalej »

"Zaczytana Kalwaria.2017" - II edycja akcji czytelniczej

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza  do udziału w II edycji akcji promującej czytelnictwo „Zaczytana Kalwaria 2017”.

czytaj dalej »

Koncert kolęd w Bazylice Kalwaryjskiej

W niedzielę 8 stycznia w Bazylice Kalwaryjskiej odbył się koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Młodzi muzycy w ten sposób oddali hołd śp. Zbigniewowi Czarniakowi, współzałożycielowi i dyrektorowi tej placówki kształcącej młode talenty.

czytaj dalej »

Opłatek w Barwałdzie Górnym

W niedzielę 8 stycznia Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Krzysztof Rudzik oraz Zespół Charytatywny działający przy parafii zorganizowali spotkanie opłatkowe. Udział w nim wzięli nie tylko mieszkańcy Barwałdu Górnego, ale również Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Przytkowice

W dniu 7 stycznia w Domu Strażaka w Przytkowicach odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze za rok 2016.

 

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Zebrzydowice

W dniu 8 stycznia 2017 roku w Domu Strażaka w Zebrzydowicach odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze za rok 2016.

czytaj dalej »

Koncert Kolęd Kalwaryjskiej Orkiestry

Tradycyjnie w pierwszą sobotę Nowego Roku w Bazylice Kalwaryjskiej rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu Kalwaryjskiej Orkiestry Dętej.

czytaj dalej »

Orszak Trzech Króli w Przytkowicach

W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego w Przytkowicach odbędzie się Orszak Trzech Króli.

czytaj dalej »

Plakatami walczą ze smogiem

Do 13 stycznia w Sali im. Wojciecha Weissa w „Starym Kinie” oglądać można prace, które zwyciężyły w konkursie „Smog w Kalwarii”.

czytaj dalej »

Strona 3 z 5