Gminne talenty

Wzorem lat ubiegłych w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się eliminacje do Festiwalu Artystycznego „Talenty”. Tegoroczna edycja, już po raz XI, odbyła się w dniach 26-28 października w kalwaryjskim Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.


To konkurs wyjątkowy, tak jak wyjątkowe są osoby, które zostają jego laureatami. Jak sama nazwa wskazuje, celem Festiwalu jest wyłonienie młodzieży obdarzonej wybitnymi zdolnościami twórczymi w takich kategoriach artystycznych jak: muzyka instrumentalna, wokal, taniec, teatr, recytacja, plastyka, literatura, fotografia i film. Udział w Festiwalu ma charakter wielostopniowy: od etapu szkolnego poprzez etap gminny, aż do etapu powiatowego.

Spośród rekordowej liczby zgłoszeń konkursowych (102) jury miało za zadanie wyróżnić tych najlepszych. A tego trudnego zadania podjęli się: Ewelina Baklarz, Małgorzata Kowalska, Grzegorz Piotrowski – plastyka, fotografia; Stanisław Czechowicz, Jerzy Kaniewski, Fryderyk Rudecki – muzyka, wokal; Janina Kamińska – taniec; Stanisława Grajny, Ewa Starzak –taniec, recytacja, teatr; Marcin Wcisło – teatr, recytacja.

 










Poniżej wyniki Festiwalu „Talenty 2011” - etap gminny:

Kategoria: FOTOGRAFIA


II grupa: klasy IV-VI
I miejsce - Janina Moskała, kl. VI, ZS w Brodach
II miejsce - Patrycja Kowalczyk, kl. VI, ZS w Brodach
III miejsce - Natalia Kuźmińska, kl. VI, ZS w Brodach
Nominacje do konkursu powiatowego otrzymują: Janina Moskała i Patrycja Kowalczyk.

III grupa: gimnazjum
I miejsce - Natalia Chrapek kl. III, ZS w Brodach
II miejsce - Katarzyna Jamróz, kl. IIIa, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
III miejsce - Marcelina Miska, kl. III, ZS w Brodach
Magdalena Gnojek, kl. II, ZS w Brodach
Nominacje do konkursu powiatowego otrzymują: Natalia Chrapek i Katarzyna Jamróz.

Kategoria: PLASTYKA


Przedszkolaki i klasy „0”:
I miejsce - Patryk Ślęzak, kl. 0, ZS w Barwałdzie Górnym

I grupa: klasy I-III
I miejsce - Katarzyna Knawa, kl. III, ZS w Barwałdzie Górnym
Sebastian Pająk, kl. Ib, CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej
II miejsce – Julia Lasek, kl. II c, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
III miejsca nie przyznano
wyróżnienie - Kamila Korzeniowska, kl. II c, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
Nominację do konkursu powiatowego otrzymują: Katarzyna Knawa i Sebastian Pająk.

II grupa: klasy IV-VI
I miejsce - Aleksandra Filek, kl. IV, ZS w Barwałdzie Górnym
II miejsce - Szymon Opyrchał, kl. VI, ZS w Brodach
III miejsce - Patrycja Kania, kl. V, ZS w Brodach
Nominacje do konkursu powiatowego otrzymują: Aleksandra Filek i Szymon Opyrchał.

III grupa: gimnazjum
I miejsce - Damian Goryl, kl. I, ZS w Brodach
II miejsce - Karolina Wadas, kl. IIIa, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
III miejsce - Benita Franik kl. II, ZS w Zebrzydowicach
wyróżnienie: Mateusz Wojcieszak, kl. I, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
Nominacje do konkursu powiatowego otrzymują: Damian Goryl, Karolina Wadas oraz Benita Franik.

Kategoria: MUZYKA INSTRUMENTALNA


I grupa: klasy I-III
wyróżnienie - Nikola Pieronkiewicz, kl. I a, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
Brak nominacji do konkursu powiatowego.

II grupa: klasy IV-VI
I miejsce - Zuzanna Glanowska, kl. IV, ZS w Barwałdzie Górnym
II miejsce - Jakub Mierzyński, , kl. VI, ZS w Przytkowicach
III miejsce - Gabriel Łężniak, kl. V, ZS w Przytkowicach
wyróżnienie - Bartłomiej Bucki, kl. VI, ZS w Barwałdzie Średnim
Brak nominacji do konkursu powiatowego.

III grupa: gimnazjum
wyróżnienie - Konrad Ulman, kl. I, ZS w Przytkowicach
Brak nominacji do konkursu powiatowego.

Kategoria: WOKAL


I grupa: klasy I-III
I miejsce - Wiktoria Zacharska, kl. I, ZS w Barwałdzie Górnym
wyróżnienie - Emilia Surówka, kl. I, ZS w Leńczach
Nominację do konkursu powiatowego otrzymuje Wiktoria Zacharska.

II grupa: klasy IV-VI
I miejsce - Michalina Porzycka, kl. IV, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
Paulina Góralczyk, kl.VI, ZS w Zebrzydowicach
Julia Cholewa, kl. IV, ZS w Zebrzydowicach
Wiktoria Schulhauser, kl. VI, ZS w Zebrzydowicach
II i III miejsca nie przyznano
wyróżnienie - Dawid Kawaler, kl. V, ZSP w Stanisławiu Dolnym- Dolanach
Emilia Zając, kl. V, ZS w Barwałdzie Górnym
Weronika Doktor, kl. VI, ZS w Przytkowicach
Nominacje do konkursu powiatowego otrzymują: Michalina Porzycka, Paulina Góralczyk oraz Julia Cholewa.

III grupa: gimnazjum
I miejsce - Natalia Opyrchał, kl. III, ZS w Zebrzydowicach
Aleksandra Kołodziej, kl. II, ZS w Przytkowicach
Justyna Salawa, kl. II, ZS w Zebrzydowicach
II miejsce - Karolina Oczkowska, kl. II, ZS w Przytkowicach
Joanna Sarapata, kl. I, ZS w Zebrzydowicach
III miejsce - Ewa Skiba, kl. III, ZS w Brodach
wyróżnienie: Angelika Ciepły, kl. II, ZS w Przytkowicach
Gabriela Białek, kl. II, ZS w Brodach
Nominacje do konkursu powiatowego otrzymują: Natalia Opyrchał, Aleksandra Kołodziej oraz Justyna Salawa.

Kategoria: TANIEC


I grupa: klasy I-III
II miejsce - Jakub Jarguz, kl. III ZS w Zebrzydowicach
Nominację do konkursu powiatowego otrzymuje Jakub Jarguz.

II grupa: klasy IV-VI
wyróżnienie - Oliwia Bubak, kl. VI, ZS w Zebrzydowicach
Janina Moskała, Wiktor Kołodziej, kl. VI, ZS w Brodach
Brak nominacji do konkursu powiatowego

III grupa: gimnazjum
I miejsce - Aldona Ryłko kl. III, ZS w Zebrzydowicach
II miejsca nie przyznano
III miejsce – Karolina Knapczyk, kl. III b, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
Nominację do konkursu powiatowego otrzymuje Aldona Ryłko.

Kategoria: RECYTACJA


I grupa: klasy I-III
I miejsce - Natalia Tyrpa, kl. II c, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
II miejsce – Gabriela Turek, kl. IIa, ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej
III miejsce – Wiktoria Zacharska, kl. I, ZS w Barwałdzie Górnym
wyróżnienie - Magdalena Kaczka, kl. III, ZS w Zebrzydowicach
Oliwia Gałuszka, kl. III, ZS w Zebrzydowicach
Nominację do konkursu powiatowego otrzymuje Natalia Tyrpa.

III grupa: gimnazjum
I miejsce - Kinga Szczechowicz, kl. III, ZS w Barwałdzie Górnym
II miejsce - Renata Pawlik, kl. III, ZS w Barwałdzie Górnym
wyróżnienie: Klaudia Kleszcz, kl. III, ZS w Barwałdzie Górnym
Nominacje do konkursu powiatowego otrzymują: Kinga Szczechowicz oraz Renata Pawlik.

Kategoria: TEATR


II grupa: klasy IV-VI
I miejsce - Gloria Zacharska, kl. IV, ZS w Barwałdzie Górnym
Zuzanna Glanowska, kl. IV, ZS w Barwałdzie Górnym
Brak nominacji do konkursu powiatowego.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a nominowanym życzymy powodzenia w Wadowickim Centrum Kultury w dniach 28-30 listopada.

(eb,tw)