Wydarzenia

Dobra passa w pozyskiwaniu środków trwa

Dotarła do nas kolejna bardzo dobra informacja pozyskaliśmy środki na modernizację boiska sportowego w Kalwarii Zebrzydowskiej przy Pawilonie Sportowo-Turystycznym „Kalwarianka”. Warto dodać, że na przestrzeni ostatniego tygodnia jako jedna z niewielu gmin Małopolski otrzymaliśmy trzy dotacje na łączną kwotę 762 tys. zł.

czytaj dalej »

Dyskusja publiczna nad zmianami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

Projekty zmian planów wraz z aneksami do prognoz oddziaływania na środowisko udostępnione zostaną do wglądu w dniach od 03 czerwca do 30 czerwca 2019r. (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt) w siedzibie Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, pokój nr 18 w godz. od 07.30 do 15.00 w poniedziałki do godziny 17:00

czytaj dalej »

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach

W dniu 4 czerwca 2019 roku Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach zorganizowała dla wszystkich uczniów miłą niespodziankę. Na dziedzińcu szkolnym czekały przygotowane zjeżdżalnie i trampoliny, które już od rana budziły zainteresowanie małych i dużych. Dodatkowo w bufecie pojawiły się smaczne przekąski: lody, wata cukrowa i popcorn. A to wszystko  z okazji Dnia Dziecka połączonego z Dniem Sportu Szkolnego.

czytaj dalej »

Uczniowie z ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego!

W dniach 29.05 - 31.05.2019r Michał Bodnar i Kamil Wodniak z kl. III gimnazjum w ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim reprezentowali województwo małopolskie w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Zielonej Górze-Drzonkowie. Po bardzo dobrej grze i zaciętej walce z niezwykle mocnymi drużynami z całej Polski, chłopcy zajęli 13. miejsce. Jest to świetny wynik, który uczniowie zostawią po sobie w szkole „w której wszystko się zaczęło”.

czytaj dalej »

Jak nie czytam, jak czytam

Dnia 7 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach odbyła się akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Podczas tego wydarzenia próbowano pobić rekord ilości osób czytających. Uczniowie szkoły wraz  z wychowawcami zebrali się na placu przed budynkiem. Każda klasa przygotowała transparent z hasłem nawiązującym do czytania. Najpierw wszyscy zagłębili się w lekturę przyniesionej przez siebie książki w ciszy na rozłożonych kocach.

czytaj dalej »

Strona 1 z 373