Pielgrzymka Motocyklistów do Sanktuarium Kalwaryjskiego

Grupa „Zawsze Wolni” z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz jedenasty zaprasza na Pielgrzymkę Motocyklistów do Sanktuarium Kalwaryjskiego Śladami Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 24 sierpnia 2019 r.

Motocykliści spotkają się w Wadowicach na placu Jana Pawła II, gdzie odbędzie się powitanie uczestników, złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II, przygotowanie do przejazdu następnie motocykliści wyruszą do Kalwarii Zebrzydowskiej, przejazd z Placu Jana Pawła II w Wadowicach do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej i Uroczysta Msza Święta przy ołtarzu polowym oraz poświęcenie pojazdów.

Plan Pielgrzymki Motocyklistów

  • 9:30 - 13:00 Zbiórka na Placu Jana Pawła II w Wadowicach
  • 12:30 - 13:00 Powitanie uczestników, złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II, przygotowanie do przejazdu
  • 13:00 - Przejazd z Placu Jana Pawła II w Wadowicach do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej
  • 14:00 - Uroczysta Msza Święta przy ołtarzu polowym oraz poświęcenie pojazdów
  • 15:30 - Zakończenie Pielgrzymki

Co roku Pielgrzymka Motocyklistów śladami Jana Pawła II spotka się z ogromnym odzewem, po raz kolejny. Spotkanie już na stałe wpisało się w tradycje Kalwaryjskich Pielgrzymek, w tym roku motocykliści na tej pielgrzymce spotkają się już po raz dziesiąty.

Pierwsza pielgrzymka odbyła się w 2008 roku, wówczas uczestniczyło w niej około 300 motocyklistów, później było ich już 500 później ponad 700, w kolejnych pielgrzymkach uczestniczyło już około tysiąc motocyklistów.

Pomysłodawcami Pielgrzymki Motocyklistów śladami Jana Pawła II są miłośnicy jednośladów z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy skupiają się w grupie o wymownej nazwie „Zawsze wolni”. Uczestnicy pielgrzymki po dotarciu do Sanktuarium wezmą udział we Mszy św. sprawowanej o godz. 13:00 przy ołtarzu polowym.