Orszak Świętych “Holy Wins” i "Bal ze świętymi"

W Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz kolejny odbył się Orszak Świętych “Holy Wins” i "Bal ze świętymi". Pomysłodawcą wydarzenia jest Ognisko Misyjne “Za rękę z Karolem” działające przy Parafii Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkanie, które zgromadziło dużą grupę dzieci, wspiera Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zabawę poprzedziła Msza św. odprawiona w Kościele Parafialnym. Po Mszy dzieci, przebrane za świętych, przeszły w „Orszaku Świętych” ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej do Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego, gdzie odbył się Bal ze świętymi

Orszakowi towarzyszyły też relikwie świętych, zapalone pochodnie oraz śpiew przy akompaniamencie gitar. Co roku Korowód Świętych w Kalwarii Zebrzydowskiej angażują się całe rodziny, które uczestniczą w przygotowywaniu strojów i atrybutów świętych.

Sala szkolna, w której odbył się Bal została starannie udekorowana – nie zabrakło tam oczywiście obrazów świętych. Oprócz zabawy tanecznej odbyły się także konkursy, a także rozdano nagrody. Przyznano też nagrody za wykonane stroje, nagrodę przyznał również Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami tego spotkania jest Ognisko Misyjne “Za rękę z Karolem” działające przy Parafii Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

„Holy Wins” to alternatywny dla Halloween pochód, w którym wierni w radosny sposób przypominają o tych, którzy są już w niebie, czyli o wszystkich świętych. Co roku Korowód Świętych w Kalwarii Zebrzydowskiej angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych. Pochód ma pokazywać inne oblicze uroczystości Wszystkich Świętych, jest także alternatywą dla Halloween.