Spotkanie opłatkowe pszczelarzy

W niedzielę 5 stycznia br. w Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej spotkali się pszczelarze z całej Małopolski. Już od kilkunastu już lat pszczelarze z ościennych miejscowości, a nawet z odległych zakątków województwa małopolskiego pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej i spotykają się w Sanktuarium Kalwaryjskim na tradycyjnym „Opłatku”.

Pszczelarze przyjeżdżają całymi rodzinami i wiadomym mi jest, że co roku wyczekują tego dnia - z radością komentował spotkanie prezes kalwaryjskiego Koła Pszczelarzy Stanisław Babiński.

Tradycyjnie, najpierw odbyła uroczysta Msza Święta w Bazylice OO. Bernardynów, której przewodniczył Ojciec Kustosz dr Konrad Cholewa i o. Melchior Cichy z udziałem pocztów sztandarowych i licznie przybyłych pszczelarzy z terenów: Krakowa, Mogilan, Libertowa, Suchej Beskidzkiej, Wadowic, Andrychowa, Skawinek, Stryszowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Makowa, Kęt, Alwerni, Chrzanowa, Budzowa i innych.

W spotkaniu wziął także udział Burmistrz Augustyn Ormanty, Gmina Kalwaria Zebrzydowska każdego roku wspiera pszczelarzy w organizacji ich spotkania.

 

Tekst i foto: Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej - Tomasz Baluś