Półkolonia zimowa w Barwałdzie Średnim

W dniach od 27 stycznia do 31 stycznia uczniowie Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim brali udział w półkolonii zimowej. Jak co roku, na uczestników czekało wiele atrakcji.

 

Relacja z Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim

Pierwszego dnia półkolonii udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Podczas zajęć w sali Ognik uczniowie przypomnieli sobie jak należy zachować się w przypadku pożaru. Co więcej, mieli szansę to przećwiczyć, biorąc udział w specjalnej symulacji. Oprócz tego Prowadzący warsztaty przedstawił w jaki sposób można uniknąć zagrożeń w domu. Na koniec wycieczki uczestnicy wraz z opiekunami odbyli wycieczkę po budynku. Na początku udali się do garażu, gdzie zobaczyli wyposażenie wozu bojowego. Nie zabrakło wizyty w kabinie wozu strażackiego, gdzie uczniowie oglądali różne sprzęty. Po obejrzeniu wszystkich pojazdów uczniowie odwiedzili miejsce, gdzie przyjmowane są zgłoszenia o pożarach. Po przyjeździe do szkoły każda grupa wykonała plakat ze znakiem swojej grupy. Podczas zajęć odwiedził nas Pan Burmistrz, który rozmawiał z uczniami na temat planowanego wypoczynku. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, by uczestniczyć w licznych grach i zabawach ruchowych.

We wtorek pojechaliśmy do Lalandii w Barwałdzie Górnym. Podczas trzygodzinnego pobytu w sali zabaw uczniowie wzięli udział w warsztatach robienia świec żelowych. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością przy tworzeniu świec. W wyniku ich działań powstały piękne, kolorowe świece, które obecnie zdobią ich pokoje. Po skończonej pracy dzieci aktywnie spędziły czas, korzystając z różnych atrakcji w sali.

Kolejnego dnia za sprawą słynnego Miśka poczuliśmy się jak na wycieczce do Chin. Wszystko to w związku z naszą wizytą w Wadowickim Centrum Kultury, gdzie oglądaliśmy film animowany pt. „Misiek i chiński skarb”.

Czwartek uczniowie spędzili w szkole, biorąc udział w zajęciach artystycznych. Pierwszym punktem programu było opracowanie przez dzieci gier planszowych. Tego dnia powstało wiele ciekawych gier, przepełnionych nieoczekiwanymi zwrotami akacji. W jednej z nich przykładowo uczestnik dochodząc do końca wybierał specjalny portal. W zależności od tego można było wygrać, wrócić na START lub odpaść z gry. To tylko jeden z wielu pomysłów, jakie zaproponowali nasi uczniowie. Po prezentacji wszystkich gier przeszliśmy do wykonania kolejnej pracy - króliczka na drobne skarby. Każdy z uczestników otrzymał wyciętego z filcu królika, którego miał ozdobić oraz przewiązać kokardką. Dla wielu, szczególnie ta ostatnia aktywność, była nie lada wyzwaniem.

Ostatniego dnia półkolonii czas umiliły dzieciom warsztaty z programowania i zabawy z robotem Dashem. W pierwszej części uczniowie bawili się „programując” koleżanki i kolegów podczas przechodzenia przez tor przeszkód; biorąc udział w zabawach na orientację w przestrzeni. Po tym krótkim wstępie uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy grali w grę ScootieGo!. W drugiej części zajęć uczestnicy zajmowali się sterowaniem i programowaniem robota. Zwieńczeniem ich działań był wyścig Dashów, zorganizowany na naszym szkolnym korytarzu. Na zakończenie półkolonii każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

W imieniu zadowolonych dzieci i rodziców bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się po raz kolejny do atrakcyjnego spędzania wolnego czasu w ramach szkolnej półkolonii.

Opiekunki: A. Matuła i E. Mirocha oraz kierownik półkolonii - K. Kopycińska