Walentynkowy Koncert Charytatywny

Co roku w Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach ma miejsce niezwykła akcja - akcja promocji szkolnych talentów oraz pomocy komuś potrzebującemu w jednym. Impreza nazywa się Walentynkowy Koncert Charytatywny. W tym roku odbyła się 21 lutego 2020, a pojawiły się na niej przeboje muzyki filmowej. Koordynatorem i pomysłodawcą koncertu jest nauczycielka, p. Barbara Kawaler, a organizacją zajmuje się cały sztab nauczycieli (gdyby tak policzyć ok. 20 osób), uczniów, rodziców oraz zewnętrznych sponsorów, którzy chętnie pomagają.

Koncert 2020 przygotowany był w stylu gali oskarowej. Oskarowy klimat wprowadzili nieocenieni prowadzący, p. J. Madej i B. Chotowicki, którzy zapowiadali uczestników, zaskakiwali żartem, a nawet zatańczyli w cieniu sceny do instrumentalnego występu perkusyjnego. Oskarowo występowali uczniowie śpiewając i grając na instrumentach utwory m.in. z takich filmów i bajek jak Król lew, Miasto 44, Trolle, Narodziny gwiazdy, Akademia Pana Kleksa, Shrek i wiele innych. Każdy występ był wyjątkowy!

Oskarowo spisała się przytkowicka publiczność, która licznie przybyła w ten piątkowy lutowy wieczór do szkoły i bardzo hojnie wsparła cel zbiórki. Zbierano na pomoc chorej na nowotwór p. Izie z Przytkowic, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej, którą dostrzegli młodzi chłopcy, koledzy jej syna i zaproponowali organizatorom, aby w tym roku taki był właśnie cel charytatywny koncertu. Zebrano rekordową kwotę ponad 5500zł! Wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców!

Na Oskara zasługują też zaprzyjaźnieni sponsorzy - cukiernie Finezja z Przytkowic i Rarytas z Wysokiej przekazując pyszne ciasto na dobroczynną sprzedaż oraz firma Projekt Love, która wypożyczyła fotolustro gromadzące prawdziwe tłumy chętne do zrobienia fotek.

Całą obsługę techniczną, ze wszystkimi wrażeniami wizualnymi, rewią kolorowych świateł, filmów i dźwięków impreza zawdzięcza księdzu Jarkowi, wikariuszowi z Przytkowic, który wraz ze swoją ekipą techniczną zadbał o każdy szczegół nagłośnienia i oświetlenia. Taki zespół poradziłby sobie z nagłośnieniem prawdziwych Oskarów!

Gdyby tych atrakcji było mało, ma koniec wystąpił zespół "Mech-Band" (od mechatroniki, która połączyła członków zespołu) z mini-koncertem dedykowanym rodzinie pani Izy i Kacpra. Imprezę zakończyła pani dyrektor Urszula Wilczyńska, która podziękowała wszystkim na miłe muzyczno-dobroczynne spotkanie.

Barbara Kawaler