Z Lewoczy do Kalwarii i odwrotnie

Kontakty partnerskie miast: Kalwarii Zebrzydowskiej i Lewoczy trwają już kilkanaście lat. Oficjalnie w grudniu ubiegłego roku zostały przypieczętowane podpisaniem „Deklaracji Miast o Partnerstwie” przez burmistrzów miast.

Kontakty partnerskie miast: Kalwarii Zebrzydowskiej i Lewoczy trwają już kilkanaście lat. Oficjalnie w grudniu ubiegłego roku zostały przypieczętowane podpisaniem „Deklaracji Miast o Partnerstwie” przez  burmistrzów miast. To wydarzenie spotęgowało współpracę różnych środowisk i instytucji „zalegalizowanych partnerów”.
Dlatego dzisiejsza współpraca, to już nie tylko sfera kultury i wypoczynku obejmująca letnie obozy dzieci i młodzieży, koncerty rodzimych zespołów, ale także inne ciekawe inicjatywy i przedsięwzięcia.

Niebawem, bo 2 listopada br. w Lewoczy zostanie otwarta wystawa  na, której swoje wyroby – meble i obuwie będą prezentować rzemieślnicy  Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej Wystawa trwać będzie do 2 grudnia. Władze miasta Lewoczy zaoferowały przy organizowaniu tej wystawy daleko idącą pomoc i życzliwość.

zlewoczydokalwarii

Z kolei Kalwaria coraz częściej staje się interesującym miastem do którego przyjeżdżają i chcą przyjeżdżać mieszkańcy Lewoczy. 5 października 2004 roku Pani Sekretarz Gabriela Lisonową wraz z 45 osobową grupą emerytów i rencistów odwiedzili nasze miasto. Przyjechali zwiedzić Kalwarię Zebrzydowską, poznać ludzi, odetchnąć naszym klimatem. Podczas pobytu zwiedzili miasteczko, poznali jego historię, oglądali wystawy mebli i spotkali się w Urzędzie Miasta z Burmistrzem Miasta Augustynem Ormantym. Zwiedzili także Sanktuarium i uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej w języku słowackim. Byli bardzo zadowoleni z pobytu i zachwyceni naszym regionem. Odjeżdżali, licząc na kolejny przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej.

(bs)

zlewoczydokalwarii

zlewoczydokalwarii

zlewoczydokalwarii

zlewoczydokalwarii