Wizyta gości z Hameln

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przez trzy dni Świąt Majowych w naszym mieście gościła delegacja władz samorządowych z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta partnerskiego położonego w Dolnej Saksonii


Na zaproszenie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przez  trzy dni Świąt Majowych w naszym mieście gościła delegacja władz samorządowych  z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta partnerskiego położonego w Dolnej Saksonii.
Władze Miasta Hameln reprezentowała  Pani Wiceburmistrz Ina Loth oraz Hans W. Guesgen - jej małżonek, który jest radnym miejskim i jednocześnie Przewodzącym Komisji FDP.
Goście uczestniczyli w kalwaryjskich obchodach w uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II  - zwiedzili Kalwarię i okolice, odwiedzili również Wadowice.
Miły, serdeczny klimat towarzyszący wizycie, a także bezpośrednia wymiana poglądów i opinii przez włodarzy dwóch zaprzyjaźnionych miast z pewnością potwierdza nowe otwarcie w dotychczasowej współpracy oraz promocji zaprzyjaźnionych miast, opartej na wartościach chrześcijańskich, wzajemnych korzyściach i wzmacnianiu więzi przyjaźni mieszkańców.