TWÓRCZOŚĆ LOKALNA - Stanisław Chyczyński i Kazimierz WiśniakTWÓRCZOŚĆ LOKALNA

Promując twórczość lokalną Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało spotkanie autorskie Stanisława Chyczyńskiego i Kazimierza Wiśniaka. Prezentacja dorobku artystycznego miała miejsce 13 czerwca 2011r w Centrum Kultury ,Sportu i Turystyki w Kalwarii.
Na spotkanie  przybyli licznie: zaproszeni gości, sympatycy ,przyjaciele ,rodzina oraz młodzież szkolna wraz z  nauczycielami. Z ramienia Urzędu miasta  p. Zofia Warmuz pracownik promocji .
Stanisław Chyczyński  jako członek TPKZ należy do grupy Twórców nieprofesjonalnych działających przy tym Towarzystwie ,jest rodowity Kalwarianinem, poetą, krytykiem literackim, publicystą. Jak również świetnym malarzem antyrealistycznym oraz ilustratorem książek. Byłym redaktorem nieregularnego miesięcznika Kulturalno- literackiego „Nihil  Novi”. Laureatem nagrody im. Ryszarda Milczewskiego – Bruno(2001r) oraz nagrody im. Klemensa Janickiego (2007r.)Ostatnio wydał zbiór wierszy w dwóch książkach: „Sonety kalwaryjskie” i „Życie poza nawiasem”-szkice o literaturze, które zostały zaprezentowane.
Na spotkaniu autorskim sonety  pięknie recytował aktor Rafał Gralewski. Za co serdecznie dziękujemy.  Wstawki muzyczne wykonał,  w składzie dwóch osób zespół heavy – metal „Bastet” z Krakowa, z szefem zespołu  bratankiem autora Arkadiuszem Chyczyńskim. Promocją książek uświetniła również wystawa rysunków znanego artysty krakowskiego Kazimierza  Wiśniaka wraz z wystawą barwnych ilustracji pędzla Stanisława Chyczyńskiego .W ciepłych słowach, osobę autora książek przybliżyli: pani Ewa Starzak oraz przyjaciel Kazimierz Wiśniak, który ilustrował jedną z jego książek. Młode wolontariuszki, ubrane przez p. Danutę Meyer za nimfy, z wiankami z żywych kwiatów na głowach, roznosiły słodycze w koszyczkach. Na gości czekał przepięknie przystrojony stół z poczęstunkiem. Po zakończonej prezentacji można było zakupić książkę wraz  z dedykacją  autora .
Imprezę tą można zaliczyć do udanych, o czym może świadczyć liczny udział w tym spotkaniu (około 230 osób) miłe opinie i gratulacje po adresem organizatora.  Serdecznie dziękujemy Dyrektor CKSiT oraz wszystkim osobom, które przygotowały to spotkanie. 

Prezes TPKZ  Krystyna Duda