Z wizytą w Levocy

Na zaproszenie burmistrza Miroslava Vilkovskiego z kurtuazyjną wizytą w partnerskim mieście Levoča na Słowacji przebywała delegacja gminy Kalwarii Zebrzydowskiej. Delegacja, której przewodniczył radny Robert Mikołajek uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dniach Majstra Pavla.

W czasie uroczystego spotkania radny Mikołajek odczytał list, jaki do władz samorządowych Levočy skierowali: Burmistrz Zbigniew Stradomski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wilk. W liście czytamy m.in.: „ … Pragniemy, aby nasza współpraca i współdziałanie w zakresie ochrony dziedzictwa historycznego i kulturowego oraz rozwoju ekonomicznego trwająca od 2003 roku, nadal owocnie się rozwijała, przynosząc obopólne korzyści dla mieszkańców Levočy i Kalwarii Zebrzydowskiej… .” W liście, władze samorządowe Kalwarii Zebrzydowskiej wyraziły również wolę kontynuowania porozumienia pomiędzy obu partnerskimi miastami oraz rozwoju różnorodnych relacji społecznych i kulturalnych.

W czasie dwudniowego pobytu w Levočy delegacja z Kalwarii aktywnie uczestniczyła w programie uroczystości, wykorzystując każdą możliwość do tworzenia dobrego klimatu współpracy pomiędzy przedstawicielami samorządów obu miast, jak również wśród ludzi kultury i sztuki.

 


Źródło: ckstkalwaria.com