Niezwykły koncert w Kalwarii Zebrzydowskiej

14 września na obiekcie sportowym CKSiT przy ul. Mickiewicza 16 hucznie żegnano lato. Na imprezie o nazwie „Barwy lata” zagrały lokalne zespoły z Brodów, Kalwarii Zebrzydowskiej, Suchej Beskidzkiej oraz Stryszowa. Ale zanim zespoły pojawiły się na scenie odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursów zorganizowanych przez CKSiT: na najlepszy wiersz wakacyjny i konkurs fotograficzny „Moje wspomnienia z wakacji”.
O godzinie 18:00 koncert rozpoczął zespół Oxygenium z Brodów. Następnie wystąpił stryszowski „Przystanek Alaska”, który zaprezentował covery takich zespołów jak Dżem, Armia czy Strachy na Lachy. Następnie na scenie pojawił się dobrze już znany kalwaryjskiej publiczności zespół „We mgle” choć w nieco odmienionym składzie (Justynę Salawę przy mikrofonie zastąpiła Kinga Polak, natomiast na perkusji zamiast Łukasza Kotyrby zagrała Kinga Fijałkowska). Na zakończenie ”Barw lata” zagrał zespół„Teen Spirits”.
Oprócz koncertów mieszkańcy mieli okazję zobaczyć pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Bartosza Ćwika oraz Łukasza Kowala – medalistów Mistrzostw Polski, wielokrotnych zdobywców wysokich miejsc na zawodach w kraju i za granicą. Ich pokaz niezwykle widowiskowych akrobacji rowerowych wzbudził ogromny aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Podczas pokazu nie zabrakło również atrakcji z udziałem publiczności i innych widowiskowych elementów takich jak konkurs skoku przez tyczkę. O godz. 20:30 odbył się natomiast pokaz Air Show o nazwie „Helikopter w ogniu”. w wykonaniu wielokrotnego Mistrza Polski zdalnie sterowanych modeli latających Jarosława Janusa.
Organizatorem koncertu było Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za rok kolejna odsłona.

 

Źródło: ckstkalwaria.com