Pożegnanie Lata 2013

Lato pomału zmierza ku końcowi, nie ma co się smucić, ponieważ koniec najcieplejszej pory roku oznacza  jego huczne pożegnanie, a zrobimy to już po raz szósty w Kalwarii Zebrzydowskiej (30 km od Krakowa, w stronę Wadowic).

 

Przez ostatnie pięć lat na scenie niezmiennie ustawionej na kortach tenisowych CKSiT prezentowały się licznie zgromadzonej publiczności czołowe polskie zespoły alternatywnego grania, takie jak np. Hurt, Farben Lehre, Muchy, Akurat, czy Zabili mi Żółwia oraz lokalne dobrze ro(c)kujące kapele.

 

Cykliczna impreza „Pożegnanie Lata ” stała się niemalże tradycją oraz na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny Kalwarii Zebrzydowskiej, która powoduje, że pod sceną co roku meldują się setki fanów niezależnego grania.

Tegoroczna edycja organizowana przez Stowarzyszenie Kalwaria ART, Radę Młodzieży w Gminie Kalwaria Zebrzydowska oraz Wolontariat Animus odbędzie się w piątek 27 września, podobnie jak w poprzednich latach, na kortach tenisowych CKSiT przy ul. Mickiewicza 16 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

„Pożegnanie Lata 2013” to wydarzenie dla wszystkich, na której nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe. Dlatego zapraszamy wszystkich najmłodszych wraz z rodzicami już na godzinę 16:00 na kreatywne zabawy dla dzieci. Przez ponad dwie godziny żądne zabaw dzieci, będą mogły się pozytywnie wyszaleć pod okiem doświadczonych animatorów kultury. Gwarantujemy, że nie będzie nudno !

Muzyczna część imprezy rozpocznie się o 18:00 występem krakowskiej grupy Lad's Life, której żywiołowe rock’n’rollowe show ocierające się o psychodelię  z domieszką poetyckich tekstów,  z pewnością rozgrzeje atmosferę i przygotuje publiczność na występ kolejnych zespołów.

Występ gwiazdy wieczoru poprzedzi koncert lokalnej dobrze znanej i mającej już sporo fanów oraz koncertów na swoim koncie formacji North West, która na scenie stawi się punktualnie o 19:30. Chłopaki z North West mówią, że zdecydowanie preferują dość mocny rodzaj muzyki, czyli alternative rock i postgrunge - i taką właśnie grają. Teksty piosenek oraz muzyka, to wynik wspólnej pracy na próbach. Energetyczne, porywające riffy, niebanalne teksty oraz rewelacyjna atmosfera w zespole, z pewnością spowoduje prawdziwy „młyn” pod sceną!

Tegoroczną gwiazdą „Pożegnania Lata” będą twórcy takich hitów jak ”Zaspane Poniedziałki”, „Podobno nie ma już Francji” czy „Niepoprawnie kolorowych snów” czyli zespół KUMKA OLIK.

Jest to  grupa grająca muzykę z pod gatunku Indie i alternatywnego rocka, która została założona w 2007 r. w Mogilnie przez braci Mateusza i Kubę Holaków, którzy stanowią trzon zespołu.  Wielkopolska formacja ma na swoim koncie trzy studyjne płyty oraz występy na prestiżowych festiwalach jak Open’er Festival, OFF Festival czy Orange Warsaw Festival.

Kumak Olik to mocna sekcja rytmiczna, iskrzące riffy oraz niebanalne teksty, ukazują fascynację współczesnym amerykańskim rockiem, zaś doskonałe melodie przywołują najlepsze tradycje polskiej muzyki lat 80. To napięcie pomiędzy współczesnymi inspiracjami i świadomością lokalnych tradycji tworzy unikalny styl zespołu, który łączy zarówno mocniejsze granie spod znaku Foo Fighters, jak też popową melodykę The Police.  Energia, emocje, hałas, melodie - to ich siła !!!

Zapraszamy wszystkich do wspólnego i hucznego pożegnania pory roku, którą tak wszyscy kochamy!

Wstęp na imprezę tradycyjnie pozostaje bezpłatny!

Więcej informacji (m.in. dojazd, rozkłady jazdy BUS, PKP, PKS) na stronie www.pozegnanie-lata.art.pl

Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Stowarzyszenie Kalwaria ART