Wernisaż wystawy "Pejzaże"

4 października br., w „Starym Kinie” odbył się niezwykły wernisaż wystawy Artura Trojanowskiego. Urodzony 1968 roku w Łodzi artysta jest absolwentem PLSP oraz wydziału Edukacji Wizualnej PWSSP w Łodzi. Dyplom obronił w 1993 r. w pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego. Zajmuje się malarstwem, filmem, instalacją. Od 2005 r. tworzy Grupę „Art. Spożywcze” oraz Pracownie Antyreklamy. Obecnie mieszka i pracuje w Lanckoronie.
Artysta maluje akrylami na płótnie, na desce, a także na płytach mdf. Prace wykonane są niespotykaną techniką, a mianowicie wałkiem z wykonanymi przez artystę szablonami. Indywidualność i niepowtarzalność prac polega na świadomym braku emocji wyrażanych poprzez kolor oraz indywidualnego śladu pędzla. Według literatury obrazy te „mają jedynie sugerować potencjalny scenariusz, straszyć nas zawartym w nich napięciem, uwodzić głupotą lub samotnością, przemawiać do nas – widzów wciągniętych w pustą scenerię obrazu, którą jak nikt inny potrafi odzwierciedlić. Trojanowski pozostawia widza z jego własnymi myślami tam, gdzie go skierował – w pustym pejzażu, bez wyjścia, bez jednoznacznej odpowiedzi”.
Licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać takie dzieła jak: Sens życia, Duchy, Nad Morzem Północnym, Woda, Ogień czy Cmentarz.
Wystawę można oglądać w „Starym kinie” do końca października br.
Serdecznie zapraszamy