II Gminne Obchody Dnia Wolontariusza

Burmistrz Miasta podziękował Wolontariuszom z Gminy Kalwaria Zebrzydowska 10 grudnia br. podczas spotkania z okazji obchodów II Gminnego Dnia Wolontariusza. Uroczystość została zorganizowana przez Grupę Wolontariuszy ANIMUS we współpracy z Urzędem Miasta, MGOPS oraz Centrum Kultury. Występ Weroniki Pitoń i Izabeli Kasprzyk, uczennic Zespołu Szkół Nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach -  laureatek Gminnych Talentów 2013 - uświetnił ten Dzień.

Takie spotkanie to świetna okazja do dzielenia się dobrą praktyką oraz docenienia bezinteresownej działalności społecznej. Podczas dyskusji wolntariusze przybliżyli zakres swojej działalności, nie zabrakło również planów na 2014 rok. Prezentacje przedstawione przybyłym na spotkanie wolontariuszom oraz gościom (w osobach dyrektorów szkół i placówek, prezesów stowarzyszeń i przewodniczących Rad Osiedlowych) podkreśliły mocne strony i dorobek dziewięciu grup wolontariackich z terenu gminy, które otaczają opieką potrzebujących mieszkańców - dzieci i dorosłych.

Burmistrz Zbigniew Stradomski w podziękowaniu za „wielkie serce” i ofiarną pracę na ręce przedstawicieli grup oraz ich opiekunów, przekazał symboliczne upominki, prosząc o dalszą pomoc i dziękując za dobrą współpracę.

Takie spotkania są bardzo potrzebne, przywracają wiarę w dobro czynione przez ludzi, szczególnie tych młodych, których jest bardzo wielu w naszej gminie.

Efektem spotkania jest decyzja o utworzeniu na stronie internetowej Urzędu Miasta Kalwarii zebrzydowskiej zakładki, dotyczącej działalności poszczególnych wolontariatów oraz informacje o. ich aktualnych przedsięwzięciach (specjalny adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Grupy pracujące na zasadzie wolontariakiej z Gminy Kalwaria Zebrzydowska uczestniczące w II Gminnych Obchodach Dnia Wolontariusza:

  1. Zespół Parafialny CARITAS Archidiecezji Krakowskiej
  2. Mali Przyjaciele św. Franciszka
  3. Stowarzyszenie „Bene Factum”
  4. Wolontariat przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej
  5. Wolontariat Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej
  6. Szkolne Koło CARITAS przy Zespole Szkół w Leńczach
  7. Wolontariat ANIMUS
  8. Stowarzyszeni Kalwaria ART
  9. Rada Młodzieży w Gminie Kalwaria Zebrzydowska