Mikołajki w Przytkowicach

Z okazji „Mikołajek” w Zespole Szkół Nr 3 w Przytkowicach, jak co roku, przeprowadzono akcję „Podziel się z innymi”.

Uczniowie spisali się na medal! Przygotowali dwie kawiarenki, w których można było zjeść pyszne domowe ciasta i ciasteczka oraz napić się gorącej herbaty czy soku. Jedna z kawiarenek – autorstwa naszych najstarszych, czyli klasy III A gimnazjum, urządzona była w klimacie leśnym, a kelnerzy i kelnerki przebrani byli za zwierzątka, w tle leciała cichutko muzyka: śpiew ptaków. Druga – dzieło kl. III B gimnazjum – pod hasłem „Tajemnicza grota” zaskakiwała baśniowym wystrojem. Tu natomiast można było spotkać księżniczki i królewiczów. Każdy mógł spokojnie usiąść i zjeść zamówione przysmaki, jak to bywa w prawdziwych kawiarniach.

Na korytarzach szkolnych też nie brakowało atrakcji.

Klasy drugie przygotowały loterię fantową, którą zamknięto z zadziwiającą prędkością - po około 10 minutach wszystkie fanty zostały sprzedane.

Pierwszoklasiści również stanęli na wysokości zadania. Napracowali się niemało. Przygotowali kiermasz świąteczny, na którym można było zakupić wykonane własnoręcznie: bombki, choinki, dzwoneczki i inne atrakcyjne ozdoby. To nie koniec inicjatywy klas pierwszych. Utworzyli również stoisko czekoladowe, na którym czekała na klientów gorąca czekolada, ciasta, ciasteczka, rurki, pomadki, muffinki – naturalnie wszystko z czekolady.

Impreza odniosła pełny sukces, Gimnazjaliści bardzo się postarali, natomiast nie udałoby się to bez zainteresowania uczniów szkoły podstawowej. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zebrane pieniążki (855 zł) przekazane zostaną na pomoc dla potrzebujących dzieci.

Cieszy fakt, że uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach mają tak wielkie i dobre serca.