Wernisaż wystawy RE-MONT

W piątek 13 grudnia 2013 r. w Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów klasy 3 Gimnazjum w Brodach. Tytuł wystawy RE-MONT zaproponowali sami uczniowie, wybierając na temat swej działalności artystycznej remont przeprowadzony w szkole w Brodach pod koniec wakacji i na początku roku szkolnego. Wszyscy wzięli udział w warsztatach fotograficznych, a następnie na podstawie wybranych zdjęć powstały rysunki sepią oraz prace malarskie.

Na wernisaż zaproszone zostały dwie klasy 3 Gimnazjum w Kalwarii Zebrzydowskiej. Gośćmi honorowymi wernisażu byli Burmistrz Miasta Zbigniew Stradomski,  Andrzej Pawlus, Krystyna Małnowicz-Makowska oraz nauczyciele, opiekun plastyczny Teresa Marta Hordziej i polonistka Iwona Niedżwiedź. Gośćmi „krytykami” byli Jadwiga Gielata - malarka, Patrycja Ochman-Tarka - doktorantka krakowskiej ASP, Eta Zaręba - grafik i fotograf, Elżbieta Jarzębak - malarka, Aleksander Hordziej - fotograf związany z Fundacją Sztuk Wizualnych i Miesiącem Fotografii w Krakowie. Bardzo miły list przysłała Pani Katarzyna Dzigańska z Małopolskiego Instytutu Kultury, związana z uczniami szkoły w Brodach w realizacji wspólnego projektu AQUEDUCT.

Młodzież w miłym klimacie wspólnie oglądała i analizowała wystawione prace plastyczne. Dziękujemy gospodarzom za ciepłą i sympatyczną atmosferę naprawdę uroczego miejsca, jakim jest „Sala Weissa” w CKSiT. Mamy nadzieję na dalszą twórczą współpracę.