Kolędowanie Przyjaciół Kalwarii

Kultywując tradycje bożenarodzeniowe Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało 16 stycznia 2014r. w swoim lokalu coroczne Wspólne Kolędowanie. Przy świątecznym stole zasiadło ok.60 osób - przyjaciół i sympatyków Towarzystwa. Nie zabrakło też szczególnych gości w osobach: ks.prałata Stefana Misiniec z Parafii św. Józefa w Kalwarii, i br. Salwatora z Klasztoru ze swoim bratem Hieronimem, burmistrza Zbigniewa Stradomskiego, wiceburmistrz Haliny Cimer oraz dyrektora CK,SiT Edwarda Szumara

Zgodnie zwyczajem nie zabrakło życzeń noworocznych, były też mowy powitalne i okazjonalne. W pięknie udekorowanej sali, z wystawą zdjęć szopki kalwaryjskiej, wspólnie śpiewano kolędy, przy pomocy śpiewników oraz ekranu z wybranymi kolędami.

Goście obdarowani zostali aniołkami wykonanymi przez osoby niepełnosprawne z Żywca.

Spotkanie uświetniły kolędy w wykonaniu duetu braci Kozubskich..

Na szczególne słowa uznania zasługuje zespół muzycy „U Panka”, który ubarwił kolędowanie, grając w składzie: Marian Górkiewicz, Adam Kurowski , Włodzimierz Panek, Zygmunt Serwin, Piotr Pępek oraz Andrzej Czarniak z synem Mateuszem. Muzycy ci zawsze bardzo chętnie występują społecznie na imprezach organizowanych przez Towarzystwo i nie tylko, za co im serdecznie dziękujemy.

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej składa bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom spotkania, a szczególnie znakomitym gościom.

Dziękujemy również wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu tego spotkania.

Zapraszamy w przyszłym roku.

Krystyna Duda
Prezes TPKZ