Kalwarianie w Watykanie u JP2

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej dla uczczenia dnia kanonizacji 27 kwietnia 2014r. papieża Jana Pawła II zorganizowało wystawę poświęconą temu wielkiemu Polakowi, który pochodził z naszych stron. Ten niezwykły człowiek dla nas Polaków jest powodem do dumy i wdzięczności. To szczególne wydarzenie stało się okazją, aby młodszemu pokoleniu pokazać związek papieża z mieszkańcami Kalwarii Zebrzydowskiej. Dnia 24 kwietnia 2014r. w siedzibie Towarzystwa został otwarta wystawa pamiątkowych zdjęć „Kalwarianie w Watykanie u JP2”.
W wernisażu wystawy uczestniczyli licznie zaproszeni goście z Burmistrzem Miasta Zbigniewem Stradomskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Wilkiem oraz dyrektorem Centrum Kultury Edwardem Szumarą, a także osoby, które ma swojej drodze życiowej spotkały papieża Jana Pawła II.
Wystawiono około 60 pamiątkowych fotografii udostępnionych z archiwum domowych naszych mieszkańców, za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Zdjęcia przedstawiają szczególne momenty bezpośredniego spotkania z Ojcem Świętym: rozmowy, błogosławieństwa, uściski rąk oraz radość spotkania. Uwiecznionym pielgrzymkom przyświecał wzniosły cel wizyty, posiadają niezapomniane przeżycia i osobiste historie, którymi chętnie podzielili się na wystawie z obecnymi.
Można było zobaczyć też pamiątki związane z wizytami papieża w Kalwarii Zebrzydowskiej jak: książki, medale, opaskę służb porządkowych i proporczyk z pierwszej wizyty oraz pamiątkowy album z pontyfikatu papieża ze zbiorami p. Marii Pawłowskiej.
Wystawę można zobaczyć do 20 maja br. w każdy czwartek w godz. 15 - 17, jak również po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu pod nr. 668 057 842. Zapraszamy.

Prezes TPKZ
Krystyna Duda