Spotkanie z policjantem

W poniedziałek, 27 października odbyło się spotkanie z policjantem, sierżantem sztabowym Dominikiem Ochmanem z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestniczył w nim także Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Zbigniew Stradomski.

Policjant wygłosił pogadankę na temat poruszania się po drodze oraz zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także podkreślił ogromną rolę elementów odblaskowych, które pomagają być widocznym na drodze. Dzieci miały okazję wykazać się swoimi wiadomościami, a także zadawały liczne pytania, które ich nurtowały.

Wszyscy uczestniczący w spotkaniu otrzymali z rąk pana Burmistrza elementy odblaskowe i kamizelki, które przyrzekli codziennie nosić.

Na zakończenie odbyły się zajęcia praktyczne w bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę. Najpierw najmłodsze dzieci - przedszkolaki pod opieką pana policjanta przechodziły przez ulicę, a następnie ich starsi koledzy i koleżanki. Spotkanie zakończyła demonstracja wyposażenia pana policjanta. Szczególną radość sprawiło mierzenie kajdanek na własnych nadgarstkach oraz możliwość zajrzenia do wnętrza samochodu policyjnego.

W imieniu wszystkich dzieci i uczniów składamy serdeczne podziękowanie za pouczające spotkanie i elementy odblaskowe.

 

Tekst i foto: ZSP w Stanisławiu Dolnym