Święto Niepodległości w ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

Dnia 10 listopada 2014 r. w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim odbyła się uroczysta akademia z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy III gimnazjum, przy wsparciu piątoklasistów, zaprezentowali program artystyczny, w którym przybliżyli drogę naszej ojczyzny ku wolności. Podczas występu przedstawiono sytuację polityczną Polski przed zaborami. Następnie uczniowie klasy V zaprezentowali wybrane fakty z historii naszego państwa. Na koniec wskazano przyczyny, które pomogły naszej ojczyźnie wrócić na mapy Europy.

Druga część uroczystości to międzyklasowy konkurs pieśni niepodległościowych, czyli popularna „bitwa na głosy”. Każda z klas zaprezentowała wybraną pieśń patriotyczną, a nad oceną występów czuwała komisja, której honorowym przewodniczącym był Burmistrz Zbigniew Stradomski.

Wybór zwycięzców był bardzo trudny, wiec zdecydowano, że wyróżnienia i nagrody ufundowane przez Burmistrza (w postaci mega pizzy!) otrzyma każda z klas. To Święto na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 

Źródło: ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim