Sprawozdanie z Dnia Patrona

Dnia 22 października 2014 roku obchodziliśmy Dzień Patrona – Jana Pawła II. O godzinie 9:00 wszyscy uczniowie szkoły, Burmistrz gminy Kalwaria Zebrzydowska, dyrekcja, grono pedagogiczne i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz J. Piasecki.

Dziewczyny z klasy I i II gimnazjum śpiewały pieśni wraz z panią Dorotą Sarapatą i przy akompaniamencie organisty. Na gitarach przygrywały Klaudia Wąsowicz i Weronika Mularczyk.

Po mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Na wstępie p. dyrektor mgr M. Zięba powitał przybyłych gości, rodziców i uczniów, potem krótkie przemówienie miał burmistrz naszej gminy Sz. P. Zbigniew Stradomski. Potem zaczęła się część artystyczna. Prowadzącą była pani Dorota S. Okolicznościowe teksty przygotowała i wykonała klasa I gimnazjum. Natomiast dziewczyny z klasy II gimnazjum wspomagały śpiewem młodszych kolegów. Prezentację multimedialną przygotowała p. mgr inż. K. Leja. Kolejnym punktem były występy laureatów I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II, organizowanego przez p. bibliotekarkę i 2 uczennice z II gimnazjum.

Po akademii uczniowie uczestniczyli w „Zabawach z Lolkiem”, które prowadzili koledzy oraz nauczyciele. W każdej Sali lekcyjnej odbywały się różne konkursy dotyczące Jana Pawła II. Na przykład trzeba było wymyślić odę do kremówki i poczęstować się tym pysznym ciastkiem. W innych klasach były zajęcia: plastyczne, teatralne, taneczne, a także konkurs na najlepszego bramkarza.

Uroczystość zakończyła się o godzinie 13:30. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do domów.

Święto Patrona poprzedził wyjazd uczniów klasy VI na Jasną Górę, w dniu 9 października 2014. Tam wspólnie z uczniami szkół im. Św. Jana Pawła II z całej Polski brali udział w uroczystej Mszy Świętej.

Źródło: ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym

Zredagowała Natalia Banaś