UKS Sokolik triumfuje

W dniach 8-9 listopada 2014 r. w Witowie-Piątku (geometrycznym środku Polski) odbyły się Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Mistrzostwa te organizował Łódzki klub Wataha. Przytkowicki UKS Sokolik wydelegował 16 osób startujących w Pucharze Polski. Po dwudniowym zmaganiu się z trasą, Justyna Nowroth wraz z Principessą wywalczyły 6 miejsce w kategorii bikejoring kobiet i pierwsze miejsce w kategori NB (psy czysto rasowe). Natomiast w bikejorinu mężczyzn Kamil Ogiegło i Odyn ulokowali się na 8 pozycji, a tuż za nimi Tomasz Guguła z Kuflem. W kategorii canicross kobiet złoto oraz tytuł Mistrzyni Polski 2014 zdobyła Weronika Jurek wraz ze swoją Kirą z przewagą 62 sekund nad drugą zawodniczką. W kategorii canicross mężczyzn złoto i tytuł Mistrza Polski 2014 zdobył Karol Paluch ze swoją Kometą i 10 sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem, jego brat Mateusz ulokował się tuż za podium zajmując ze Smokim 4 miejsce w tej konkurencji.
W kategorii canicross junior kobiet Aleksandra Kaputa i Lucky zajęli 1 miejsce oraz tytuł Mistrzyni Polski 2014 z 30 sekundową przewagą nad drugą zawodniczką Moniką Byrgiel, która wraz ze swoją suczka Alpiną zdobyła tytuł V-ce Mistrzyni Polski 2014, natomiast Wiktoria Bober i Roxi zajęły miejsce 3 a tym samym tytuł 2 V-ce Mistrzyni Polski. Nasza Kinga Pamuła wraz z Jacksonem zajęli 4 miejsce.
W kategorii canicross junior mężczyzn miejsca kolejno zajęli: Adrian Guguła i Sonia miejsce 1 i tytuł Mistrza Polski 2014 ze sporą przewagą nad kolejnym naszym zawodnikiem Dawidem Paluchem i Luną który zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski, kolejno Mieczysław Paluch i Axel zasłużone miejsce 3, Szymon Guguła miejsce 4 wraz ze swoim Bolidem, a Kacper Chrostek z Yuki miejsce 5.
W kategorii D0 czyli zaprzęg dwu psi na miejscu 7 ulokował się Jakub Skrzyński ze swoimi pieskami Grafitem i Sleipnirem. Trzech naszych nowych klubowiczów na MP zaliczyło kolejny etap biegu licencyjnego, który w przyszłości umożliwi im start w Pucharze Polski, są to; Julia Talapka i Baret, Kinga Baran i Nessi oraz Eryk Paleczny i Silvera.
Dodatkowo UKS Sokolik wystawił sztafety Canicrosowe zdobywając tym samym złoto i srebro.
Dziękujemy organizatorom, naszym sponsorom: Panu Ernestowi Pacutowi i Firmie Kamax z Przytkowic, Nakarm Pupila z Bielska Białej i Gminie Kalwaria Zebrzydowska za wsparcie oraz Wam drodzy zawodnicy za świetną rywalizację jak również miłą atmosferę na zawodach. Do zobaczenia za kilka dni na kolejnych zawodach w Mikołowie, hej! - Justyna Nowroth.