Komunikat MZWiK w związku z ŚDM

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zwraca się z prośbą, aby podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) zwrócić szczególną uwagę na racjonalne korzystanie z wody miejskiej i ograniczenie jej zużycia wyłącznie do celów spożywczych i sanitarnych - nie należy wody z sieci miejskiej używać do mycia samochodów, placów, podlewania trawników i ogrodów oraz napełniania basenów.

Podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) na terenie naszej gminy organizowane są katechezy i noclegi dla przybywających pielgrzymów. W związku z powyższym prognozuje się wzrost zużycia wody. Problem potęgowany będzie faktem, iż obchody ŚDM przypadają w okresie letnim. Wodociągi w tym czasie pracują przy maksymalnym obciążeniu, któremu na pewnych odcinkach sieci mogą towarzyszyć okresowe braki wody i spadki ciśnienia. Zalecane jest wykorzystywanie w tym okresie zasobów studni przydomowych przez wszystkich tych odbiorców, którzy mają taką możliwość.

Więcej informacji: www.mzwik-kalwaria.pl

 Dane kontaktowe:
Biuro Obsługi Klienta (ul. Podlesie 30)
tel. 33 488-33-54 lub 33 876-61-51
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pogotowie wodociągowe
dyżur (po godzinach pracy)
tel. 33 876-61-51 lub 608-769-502