Światowe Dni Młodzieży również w Kalwarii Zebrzydowskiej

Pierwsze grupy młodzieży przybywały już w poniedziałek od godzin wczesnopopołudniowych. Oficjalne rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży w Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce w środę 27 lipca , kiedy zgromadzonych gości z Francji na boisku sportowym przy al. Jana Pawła II powitał Ksiądz Kanonik Wiesław Cygan – Proboszcz Parafii p.w. Świętego Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z Burmistrzem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr inż. hab. Augustynem Ormantym.

Na trzy kolejne dni boisko sportowe stanie się miejscem spotkań, katechez i koncertów oraz transmisji z wydarzeń w Krakowie na specjalnie zainstalowanym telebimie. Ponadto w Kościele Parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Leńczach młodzież przybyła z różnych rejonów Polski gromadzi się na wspólnych katechezach.

Ogółem w Gminie Kalwaria Zebrzydowska zakwaterowanych zostało ponad trzy tysiące pielgrzymów, zarówno w domach prywatnych, jak i w 6 obiektach oświatowych - gminnych i powiatowych, a całością koordynują komitety parafialne poszczególnych miejscowości, odpowiedzialne również za przygotowanie i dystrybucję śniadań. Do prac zaangażowano wolontariuszy. W przygotowanych i oznaczonych punktach gastronomicznych pielgrzymi mogą wymienić talony z pakietu pielgrzyma na posiłki.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach, na terenie dekanatu Kalwaria Zebrzydowska zakwaterowano 2798 osób:
- Leńcze (Polska) - 355 osób
- Przytkowice (Polska) - 223 osób
- Zebrzydowice (Polska) - 58 osób
- Brody (Francja) - 287 osób
- Brody (Madagaskar) - 82 osób
- Zakrzów (Włochy) - 29 osób
- Zakrzów (Polska) - 76 osób
- Kalwaria Zebrzydowska (Polska) - 356 osób
- Kalwaria Zebrzydowska (Francja) - 550 osób
- Stanisław Dolny (Francja) - 89 osób
- Stanisław Górny (Francja) - 93 osób
- Barwałd Górny (Francja) - 84 osób
- Barwałd Górny (Polska) - 27 osób
- Lanckorona (Francja) - 117 osób
- Lanckorona (Martynika) - 152 osób
- Skawinki (Francja) - 196 osób
- Skawinki (Polska) - 24 osób

Oprócz pielgrzymów zakwaterowanych na naszym terenie, spodziewanych jest ponad 20.000 osób odwiedzających Klasztor i Dróżki Kalwaryjskie.

W Gminie Kalwaria Zebrzydowska przygotowania do Światowych Dni Młodzieży toczyły się od kilku miesięcy. Dotyczyły wielu płaszczyzn, a szczególnym priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa, zarówno dla pielgrzymów, jak i dla mieszkańców gminy.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

ŚDM w Kalwarii Zebrzydowskiej - 26 lipca 2016

ŚDM w Kalwarii Zebrzydowskiej - 27 lipca 2016

ŚDM w Kalwarii Zebrzydowskiej - 28 lipca 2016

ŚDM w Kalwarii Zebrzydowskiej - 29 lipca 2016