Światowe Dni Młodzieży 2016 już za nami

Światowe Dni Młodzieży 2016 dobiegły końca. Gmina Kalwaria Zebrzydowska gościła kilkutysięczna grupę młodzieży, głównie francuskiego pochodzenia. Młodzi ludzie odwiedzili naszą gminę oraz wzięli udział w specjalnie zorganizowanych katechezach i koncertach. Młodzi pielgrzymi zwiedzali nasze miasto, bazylikę Matki Bożej Anielskiej, a także uczestniczyli w nabożeństwach na dróżkach kalwaryjskich.

Wyjątkowym wydarzeniem tych dni była obecność Wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej podczas spotkania papieża Franciszka z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży, które miało miejsce w krakowskiej Tauron Arenie. Cudowny obraz w drodze powrotnej nawiedził kościół parafialny św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Fakt ten miał miejsce dopiero drugi raz w historii kalwaryjskiej parafii.

Mieszkańcy gminy, którzy przyjęli zagraniczną młodzież, są zachwyceni, że mogli gościć w swoich domach to młode pokolenie chrześcijan z całego świata. Czas, który spędzili w ich domach, zaowocował zawarciem serdecznych przyjaźni. Podczas tych wizyt mieszkańcy mieli okazję pokazać naszą narodową gościnność, a także wymienić cenne spostrzeżenia na temat własnych kultur.

Wielkie podziękowania należą się mieszkańcom Gminy Kalwaria Zebrzydowska, przyjmujących zagraniczną młodzież do swoich domów oraz wolontariuszom, którzy ciężko pracowali, przygotowując to przedsięwzięcie.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych dni:

ŚDM w Kalwarii Zebrzydowskiej - 26 lipca 2016

ŚDM w Kalwarii Zebrzydowskiej - 27 lipca 2016

ŚDM w Kalwarii Zebrzydowskiej - 28 lipca 2016

ŚDM w Kalwarii Zebrzydowskiej - 29 lipca 2016