XVI Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

Kwietniowy weekend 23-24 kwietnia to wielkie święto książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają na kolejną edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni i bibliotek z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji Małopolskich Dni Książki zaprasza na WIOSENNY KIERMASZ KSIĄŻKI, który odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia b.r. obok budynku Biblioteki al. Jana Pawła II 24. w godzinach od 9.00 do 13.00. Będzie to okazja do zakupu nowości wydawniczych a także poszukania ciekawych pozycji wśród książek używanych, które będzie można nabyć za symboliczną złotówkę.

Dla uczniów ze szkół w Kalwarii Zebrzydowskiej i Brodach odbędą się zajęcia czytelniczo-plastyczne.

Ponadto Czytelnicy, którzy w tym dniu wypożyczą w naszej Bibliotece książkę, otrzymają kwiatowy upominek- czerwona różę, symbol Małopolskich Dni Książki.

Zapraszamy do Biblioteki!

Honorowy Patronat:

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty.

 

Bogusława Moskała
Dyrektor Biblioteki Publicznej
w Kalwarii Zebrzydowskiej