Koncert Wielkanocny

Parafia Przenajświętszej Trójcy w Przytkowicach oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na Koncert Wielkanocny.

 

 

Parafia Przenajświętszej Trójcy w Przytkowicach oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na Koncert Wielkanocny.

W niedzielę 30 kwietnia o godzinie 18:00 w Kościele  Przenajświętszej Trójcy w Przytkowicach będzie miał miejsce niezwykły koncert, który wpisuje się  w Jubileusz 400-lecia  lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej, wystąpią mieszkańcy gminy Kalwaria Zebrzydowska Dominik Sprada – organy i Beata Sprada – skrzypce.

W czasie koncertu będzie można usłyszeć utwory wirtuozów gry na organach - Jana Sebastiana Bacha, Georga Haendela, Franciszka Schuberta.

Wystąpią:

Dominik Sprada jest absolwentem Akademii Teologicznej w Krakowie. Studiował tam zarówno muzykę kościelną jak i historię. Ukończył również Akademię Muzyczną, gdzie uczył się w klasie organów u samego prof. dr hab. Andrzeja Białko. Ukończył także studia doktoranckie w zakresie historii na Uniwersytecie Papieskim. Brał udział w licznych konkursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych organistów. Koncertował w kraju jak i za granicą z repertuarem obejmującym muzykę wszystkich epok.

Beata Sprada jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademi Muzycznej we Wrocławiu.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.