Tour de Pologne przejedzie przez naszą gminę

Kalwaria Zebrzydowska znalazła się na trasie tegorocznego wyścigu Tour de Pologne, kolarzy z tego  największego i najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce będzie można zobaczyć na naszych trasach w sobotę 29 lipca. Zachęcamy do kibicowania.

Kolarzy będzie można zobaczyć na drodze krajowej DK 52, wjadą od strony Krakowa i będą się kierować na Wadowice, podajemy przybliżony czas przejazdu peletonu

29 lipca 2017 r. sobota

Brody – godz. 14:41

Kalwaria Zebrzydowska – 14:46

Barwałd Górny – 14:49

Organizatorzy imprezy proszą mieszkańców oraz instytucje i firmy o wyrozumiałość.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że w dniu 29 lipca 2017 r. na trasie Kraków – Kraków rozgrywany będzie I etap 74 edycji Wyścigu Kolarskiego „Tour de Pologne”.

Wjazd wyścigu na teren powiatu wadowickiego planowany jest na godz. ok. 14:30, a jego wyjazd na godz. ok. 15:45. Wjazd kolumny reklamowej poprzedzającej wyścig planowany jest na godz. ok. 14:15.

Na terenie powiatu wadowickiego trasa wyścigu biegnie od granicy z powiatem myślenickim drogą K-52 przez miejscowości: Izdebnik – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – następnie w mieście Wadowice przebiega ul. Konstytucji III Maja – Lwowską – Plac Jana Pawła II – Mickiewicza – Gimnazjalną – Sikorskiego – Wojska Polskiego, kierując się dalej drogą krajową nr K -28 przez miejscowość Tomice. Następnie trasa wyścigu prowadzi drogą powiatową nr 1768 K przez miejscowość Witanowice, po czym skręca w lewo w drogę powiatową nr 1769 K przez miejscowości Woźniki – Bachowice – Spytkowice, gdzie wjeżdża na drogę krajową nr 44 przez miejscowość Ryczów. Później drogą powiatową nr 1772 K w kierunku powiatu krakowskiego i miejscowości Rusocice.

29 lipca br. w godz.  od 14:00 do 15:45 przewidywane będą utrudnienia i zablokowane drogi na trasie przejazdu wyścigu „Tour de Pologne”.