Misja: Zebrzydowski - gra miejska

Jak to było z tą Kalwarią? Dlaczego Zebrzydowski miał wizję budowy polskiej Jerozolimy właśnie tutaj? Chcących poznać prawdę i legendę zapraszamy do udziału w niezwyczajnej grze miejskiej! Prócz świetnej zabawy z zagadkami historycznymi, dla najlepszych poszukiwaczy prawdy - atrakcyjne nagrody!

Start na kalwaryjskim rynku o godz. 9.00 w piątek 29 września. Zgłoszenia należy przesyłać do 25 września. Szczegóły na plakacie.

 

Projekt „Kalwaria: Miasto. Ludzie. Historia” to projekt, którego celem jest prezentacja dziedzictwa Kalwarii i jej mieszkańców na przestrzeni 400 lat funkcjonowania miasta. Jak chcemy osiągnąć wskazany cel? Przede wszystkim poprzez realizację szeregu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych integrujących i angażujących różne grupy społeczne.
Program projektu obejmuje następujące działania: konkurs plastyczny „Pocztówka z Kalwarii”, cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, wystawę dokumentującą działania projektu. Podczas realizacji wszystkich przedsięwzięć będzie powstawał film „Tu i teraz – tworzymy historię”, którego premiera odbędzie się na wystawie.

Projekt jest realizowany przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, które zdobyło na ten cel dofinansowanie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” z Muzeum Historii Polski.
Wkrótce pojawią się informacje o poszczególnych wydarzeniach. Wszystkich mieszkańców Gminy, młodszych i starszych, zapraszamy do udziału!

ckstkalwaria.com