V Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Miasta

W dniach 10-11 lutego 2018 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się V Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Miasta. Zapraszamy kibiców do licznego udziału i wspierania zawodników. Zawody dla chłopców i dziewcząt w wieku od 8 do 17 lat będą rozgrywane w hali sportowej Zespołu Szkół nr1 przy ul. Mickiewicza 14 (wejście główne od ul. Broniewskiego) od godz. 10:00 w sobotę 10 lutego i w niedzielę 11 lutego, również od godz. 10:00.

Turniej znajduje się w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Szermierczego. Podobnie jak w latach poprzednich należy spodziewać się udziału 200 - 300 zawodników z całego kraju i z zagranicy. Dotychczas w Kalwarii gościli szermierze z Ukrainy i ze Słowacji oraz przedstawiciele polskich klubów m.in. z Krakowa, Bytomia, Katowic, Tarnowa, Gliwic, Rybnika, Niepołomic, Lubina, Radlina, Siemianowic Śląskich, Szczecina, Częstochowy, Wrocławia, Mielca, Chorzowa, Krosna, Warszawy, Skawiny, Krzeszowic, Świdnicy, Michałowic, Gaju, Drzonkowa i Opola.

Będą to już piąte zawody w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu organizowane w Kalwarii Zebrzydowskiej, zawody te stały się już tradycją. Walki szermiercze będą się jednocześnie odbywały się na 12 planszach. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy w których zostaną przeprowadzone eliminacje. Zakwalifikowani do dalszego udziału w turnieju będą walczyć systemem pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy.

Walki na poszczególnych planszach będą prowadzić profesjonalni sędziowie z licencjami PZS, do pomocy którym zostaną zainstalowane specjalne aparaty sygnalizujące trafienia. Wyniki walk będą na bieżąco prezentowane w miejscu zawodów oraz dostępne „na żywo” w Internecie na stronie www.pzszerm.pl. Zostanie też przeprowadzona transmisja live.

Zawodnicy biorący udział w zawodach będą ubrani w stosowne, atestowane dresy, spodnie, maski i rękawice. Sposób przeprowadzenia zawodów oraz sprzęt wykorzystywany przez zawodników i sędziów będzie taki sam, jak w przeprowadzonych w ubiegłym roku Igrzyskach Olimpijskich których transmisję można było oglądać w telewizji. Teraz walki szermierzy będzie można zobaczyć na żywo w małej Kalwarii Zebrzydowskiej.

Patronat nad zawodami objęli Starosta Powiatu Wadowickiego i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Organizatorem zawodów jest powstałe pod koniec 2011 roku Stowarzyszenie Klub Sportowy „Grass-Hopper Kalwaria”.

Dzięki wytrwałości zawodników oraz wiedzy i doświadczeniu trenerów „Grass-Hopper Kalwaria” może pochwalić się znaczącymi sukcesami odniesionymi w rozgrywkach krajowych oraz zagranicznych w dyscyplinie olimpijskiej – szpadzie sportowej.

Zawodnicy "Grass-Hopper Kalwaria" regularnie startują w zawodach w kraju i za granicą odnosząc znaczące sukcesy. Znajdują się oni na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Szermierczego obejmujących wyłącznie zawodników, którzy w czasie ogólnopolskich zawodów, zaliczanych do punktacji, wychodzili zwycięsko z eliminacji grupowych oraz kwalifikowali się do drugiej rundy walk pucharowych.

 

 

Tak było przed rokiem ...