Zespół Teatralny „Na Przekór” z Przytkowic zaczarował widzów

„Alicja w Krainie Czarów” to opowieść o przygodach małej dziewczynki, która pewnego dnia zasypia w ogrodzie. Wędruje po sennej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Fascynują ją, drażnią, śmieszą, ale też inspirują. Właśnie tę historię o przygodach Alicji zobaczyliśmy 1 lutego 2018r. na scenie CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej w wykonaniu uczniów Zespołu Teatralnego „Na Przekór” działającego w Zespole Szkół Nr 3 w Przytkowicach.

W przedstawieniu wzięło udział 38 młodych aktorów. W roli głównej wystąpiła Patrycja Śliwa. Licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać również Joannę Opyrchał jako Królową Kier, Wiktora Skurzyńskiego w roli Białego Królika i wielu innych. Na uwagę zasługują fantastyczne kostiumy, kolorowa scenografia i pomysłowe efekty specjalne.

Adaptacji scenicznej i reżyserii spektaklu podjął się po raz kolejny aktor Teatru Ludowego w Krakowie, pan Jarosław Szwec. Opiekę pedagogiczną jak zwykle sprawowały panie: Jadwiga Janicka, Dorota Targosz, Zuzanna Bednarz-Paduch.

Dyrektor szkoły, Urszula Wilczyńska  podziękowała Panu Burmistrzowi, dyrektorowi CKSiT i wielu ludziom dobrej woli, bez których przygotowanie spektaklu nie byłoby możliwe oraz zaprosiła wszystkich zebranych na obchody jubileuszu 10-lecia istnienia Zespołu Teatralnego „Na Przekór” i kolejną premierę, która będzie miała miejsce 15 maja 2018r.

 

Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach