Krowa i kurka w bibliotece

W tym roku w czasie ferii zimowych Bibliotekę Publiczną w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedziły dzieci z Przedszkola przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. W Oddziale dla dzieci i młodzieży zorganizowano dla nich dwa spotkania poświęcone tematyce zwierząt w naszym otoczeniu.

 

W czasie pierwszego spotkania przedszkolaki poznały bajkę „Kurka Śnieżka i siedem sówek”. To nowa, zabawna wersja kochanej przez wszystkich klasycznej baśni. Jej bohaterką jest urodziwa kurka o piórkach białych niczym płatki śniegu. Autorką uroczej historyjki, jak i wspaniałych ilustracji jest znana włoska rysowniczka, Francesca Rossi. Po wysłuchaniu bajki dzieci odgadywały zagadki o zwierzętach oraz rozpoznawały odgłosy zwierząt.

Tematem drugiego spotkania była Krówka Kasia. W czasie głośnego czytania bajki „Gdzie jest mleko?” G. Goldsack, dzieci usiłowały odgadnąć, kto jest złodziejem mleka w bajce. Opowieść o krówce Kasi była okazją do rozmowy o zwierzętach domowych, które są dzieciom znane. W czasie wspólnej zabawy plastycznej „Gdzie są łatki krówki Kasi?”, dzieci przyklejały papierowe łatki na krówkę. Nie zabrakło również zabawy grupowej „dojenia krówki”.

Wspólnie spędzony czas z przedszkolakami był okazją także do zaznajomienia dzieci z biblioteką, pooglądania książek i wspólnej zabawy.

Anna Bogunia
biblioteka.kalwaria.pl