Ferie w Publicznym Przedszkolu w Kalwarii Zebrzydowskiej

W okresie ferii zimowych na dzieci w przedszkolu czekało sporo atrakcji - wizyta w komisariacie policji i w bibliotece oraz różnorakie zajęcia w przedszkolu.

Wtorkowa wizyta w Komisariacie Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej to jedna z nich. Podczas spotkania z policjantami przedszkolaki zostały oprowadzone po budynku komisariatu. Zobaczyły wyposażenie policjanta i zapoznały się z jego pracą. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Przedszkolaki miały również możliwość obejrzenia różnego rodzaju pojazdów będących na wyposażeniu policji.

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej również przygotowała dla naszych przedszkolaków zajęcia. Dzieci uczestniczyły w głośnym czytaniu bajek pt.: „Gdzie jest mleko” oraz „Kurka Śnieżka i siedem sówek”, odgadywały zagadki, rozpoznawały odgłosy zwierząt, a także brały udział w „dojeniu” krówki, co okazało się być świetną zabawą dla dzieciaków. Była również wspólna praca plastyczna – wyklejanie krówki Kasi papierowymi łatkami.

Kolejny dzień w przedszkolu wyglądał inaczej niż zwykle. Dzieci poznały tajniki szycia i obsługę maszyny do szycia oraz różne gatunki tkanin. Spośród przygotowanych tkanin powstały sówki-poduszeczki do przytulania. Po zajęciach każdy przedszkolak mógł zabrać do domu zaprojektowaną przez siebie sówkę. Dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Czwartek to „Dzień Małych Badaczy”. Dzieci z pomocą nauczyciela wykonywały fascynujące doświadczenia. Eksperymenty to świetny pomysł na wspólna zabawę, ale również stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dzieci. Wspólnie wykonano eksperymenty: „Chemiczne jojo”, „Wulkan”, „Malowanie na mleku”, „Barwienie soli”. Wszystkie maluchy były pod wrażeniem.

Gips? A czemu nie? Te zajęcia również okazały się być bardzo interesujące. Szybkie wykonanie masy, umieszczenie jej w formach i oczekiwanie... a później oglądanie pięknych upominków w kształcie serc, ptaszków, motylków itp. To piękny prezent np. dla mamy.

Składamy serdeczne podziękowania Funkcjonariuszom Komisariatu Policji oraz Paniom Bibliotekarkom z Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej za zaangażowanie i mile spędzony czas!

Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół nr 1
w Kalwarii Zebrzydowskiej