Zabezpieczenia uroczystości Wielkiego Tygodnia 2018

W dniu 20 marca w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce spotkanie w sprawie zabezpieczenia uroczystości Wielkiego Tygodnia 2018.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego, miało na celu omówieniu zadań z zakresu bezpieczeństwa na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej w czasie Wielkiego Tygodnia.

Jednocześnie Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach  informuje, iż terenie Kalwarii Zebrzydowskiej - 25 marca 2018 roku ( Niedziela Palmowa) w godzinach  od 13.00 do 17.00, 29 marca 2018 roku ( Wielki Czwartek) w godzinach od 11.00 do 22.00 30 marca 2018 roku ( Wielki Piątek) w godzinach od 4.30 do 15.00 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

W szczególności dotyczy to  ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej   W-953  w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

W dniu 25 marca 2018 roku  ruch kołowy na drodze powiatowej  relacji Kalwaria Zebrzydowska - Stryszów zostanie w godzinach od 14.00 do 17.00 całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami Niedzieli Palmowej - przejście Orszaku „ Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy „

W dniu 29 marca 2018 roku ( Wielki Czwartek) ruch kołowy na drogach powiatowych  relacji Kalwaria Zebrzydowska - Stryszów, Kalwaria Zebrzydowska - Palcza  zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami Misteriów Wielkiego Tygodnia.

W dniu 30 marca  2018 roku ruch kołowy na drodze powiatowej Kalwaria Zebrzydowska - Stryszów zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami Misteriów Wielkiego Tygodnia.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole Ruchu Drogowego.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych przeznaczonych na lokalizację  parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Za powstałe niedogodności przepraszamy i prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział  w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem.

Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, Druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska parkingach.