Człowiek jest tylko jednym z elementów natury

Zapraszamy na pokaz filmu "Z nurtem życia", który odbędzie się 20 kwietnia br. (piątek) o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Broniewskiego 3. Pokaz filmu jest bezpłatny, wejściówki do odbioru w Starym Kinie. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

"Z nurtem życia" to dokument ukazujący piękno i różnorodność świata przyrody w zakątkach rzeki Skawy. Film pokazuje nieistniejące już miejsca na tle budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba. Niezwykłe zdjęcia prezentują wiele gatunków roślin i zwierząt występujących w naszym regionie. Autorami filmu są Krzysztof Sarapata i Tomasz Kotaś.

Film „Z nurtem życia” to swoistego rodzaju podróż w czasie ukazująca już nieistniejące magiczne zakątki rzeki Skawy na tle nowo budowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Podczas zdjęć staramy się uchwycić jak najwięcej piękna i różnorodności terenów, które poprzez ingerencję człowieka już niedługo znajdą się pod wodą. Tworzymy pamiątkę dla przyszłych pokoleń, jak również wspomnienie dla znających i odwiedzających te urokliwe i pełne rozmaitych gatunków flory i fauny miejsca. Opowiada historię natury i człowieka. Jednakże to nie człowiek jest tu głównym bohaterem, tę role przejmują zwierzęta te dobrze nam znane jak i te nieco bardziej płochliwe, zamieszkujące w głębi lasu czy nad brzegiem rzeki, doskonale unikające ludzi a równocześnie egzystujące tuż obok nas, a jest ich ponad 80 gatunków. (filmweb.pl)

Czas trwania filmu: 52 min.
Premiera: 22 kwietnia 2017 r.
Więcej na temat filmu: http://www.znurtemzycia.pl/