Duży sukces akcji charytatywnej "Gramy dla Dominiki"… zebrano 18 tys. 290 zł 97 gr.

Takiego wydarzenia charytatywnego w Kalwarii Zebrzydowskiej jeszcze nie było, w niedziele w hali sportowej zorganizowano turniej piłki nożnej, a w Sali widowiskowej CKSiT turniej FIFA18. Odbyły się licytacje, przygotowano sporo atrakcji a to wszystko dla Dominiki Kosek z Brodów, udało się zebrać 18 tys. 290 zł 97 gr.

Przypomnijmy, już  w czasie przygotowań do Turnieju Charytatywnego dotarła do organizatorów bardzo radosna  informacja po 15 miesiącach Dominika wybudziła się ze śpiączki i zapewne ta radosna nowina wszystkich zmobilizowała, kibice i  mieszkańcy otwarli swoje serca.  Zebrana w czasie akcji kwota 18 tys. 290 zł 97 gr. zostanie przekazana rodzinie, a pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację Dominiki, przed którą bardzo długotrwała rehabilitacja. Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty,  przekazał też 1.000 zł i zadeklarował dalsze wsparcie dla Dominiki.

Zebrana kwota robi wrażenie, a zapracowały na nią  zespoły uczestniczące w Turnieju piłki nożnej i uczestnicy Turnieju FIFA18, którzy poprzez swój udział w Turniejach wsparli potrzebującą dziewczynę swoimi wpisowymi. Do Turnieju halowego zgłosiły się 24 zespoły, a większość z nich stanowili kibice Wisły Kraków skupieni w fan klubach, do Kalwarii Zebrzydowskiej zjechali kibice praktycznie z całej Małopolski. Po raz kolejny można było się przekonać jak silną pozycję w Kalwarii Zebrzydowskiej ma Wisła Kraków.

Największa liczba kibiców pojawiła się w Hali Sportowej w czasie licytacji, które także zakończyły się sukcesem i wysokimi kwotami, zlicytowano m.in. koszulki meczowe Patryka Małeckiego i Marcina Wasilewskiego z Wisły Kraków z autografami piłkarzy, zlicytowano też piłki Wisły Kraków z autografami – te wszystkie  pamiątki zostały przekazane przez kibiców Wisły Kraków. Nie mogło zabraknąć  akcentu związanego z reprezentacją Polski w piłce nożnej, WKS Żarek Barwałd Górny przekazał koszulkę meczową Kamila Grosickiego, a także piłkę z autografami kadrowiczów. Były też koszulki koszykarek Wisły CanPack Kraków przekazane przez TS Wisła Kraków.

Strzałem w dziesiątkę okazały się przygotowane przez organizatorów potrawy z grilla, w ten sposób kibice także wsparli Dominikę, bowiem cały dochód trafił do skarbonki.

Turniej FIFA18 zapewne na długo pozostanie w pamięci graczy, w Turnieju wystąpiło 40 osób rozegrano łącznie 96 meczy, przygotowano 8 stanowisk, a absolutnym hitem były mecze rozgrywane na wielkim ekranie Sali Widowiskowej CKSiT. O sprawny przebieg Turnieju FIFA 18 zadbał sklep EXGAMES, który też ufundował główną nagrodę w postaci Konsola PS4 Slim 500GB, a pozostałe nagrody przygotował Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej. Najlepszym graczem okazał się Maksymilian Zalewski, drugie Patryk Pióro, kolejny był Michał Babicz.

Turniej piłki halowej zakończył się wygraną FC Chrzanów, którzy w finale pokonali Wiślacką Kalwarię 1:0, trzecie miejsce przypadło ekipie koledzy Paulo. Turniej halowy można określić jako nieoficjalne mistrzostwa fan clubów Wisły Kraków.

Tak naprawdę, akcja „Gramy dla Dominiki” rozpoczęła się tak naprawdę już w sobotę bowiem pasjonaci siatkówki z naszego miasta zorganizowali miniturniej piłki siatkowej, a uzyskaną kwotę przekazali także na rzecz Dominiki, pomysłodawcą turnieju siatkówki był PKS św. Józef.

Organizacji Turniejów Charytatywnych podjął się Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, jednak sukces jakim zakończyła się ta akcja charytatywna  nie byłaby możliwa bez wsparcia znajomych i przyjaciół rodziny a także kibiców Wisły Kraków, Sklepu EXGAMES. Udało  się połączyć siły a zebrana kwota zaskoczyła wszystkich bardzo pozytywnie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję charytatywną - mówi Tomasz Baluś z Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

Po raz kolejny udało się w Kalwarii Zebrzydowskiej połączyć siły w szczytnym celu, duże barwa należą się kibicom Wisły Kraków, którzy pokazali, że można na nich liczyć w takich chwilach. Ogrom pracy w przygotowanie do Turnieju włożyli też najbliżsi i przyjaciele Dominiki z Brodów, podobnie  jak właściciele sklepu EXGAMES. To wszystko sprawiło, że akcja  „Gramy dla  Dominiki” zakończyła się dużym sukcesem.

Organizatorami akcji „Gramy dla Dominiki” był: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sklep EXGAMES, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, Niebieska ekipa.