Pięć lat przyrodniczej pasji zaklęte w filmie „Z nurtem życia”

20 kwietnia odbył się pokaz filmu "Z nurtem życia”. Kalwaryjska publiczność zgromadzona w sali widowiskowej CKSiT zobaczyła niezwykłą produkcję filmową o środowisku przyrodniczym rzeki Skawy, tym które przeminęło wraz z zalaniem zbiornika mucharskiego.

Na pokazie gościliśmy twórców filmu – Krzysztofa Sarapatę i Tomasza Kostasia. Artyści wprowadzili widzów w tematykę filmu przed projekcją, a po seansie opowiadali o powstawaniu filmu, a także odpowiadali na pytania zgromadzonej publiczności. Pytań było wiele, wywiązała się ciekawa dyskusja, nikt nie śpieszył się z opuszczaniem sali widowiskowej, mimo pięknej pogody i początku weekendu.

Z nurtem życia to dokumentalna podróż ukazująca nieistniejące już magiczne zakątki rzeki Skawy na tle nowobudowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Film miał kinową premierę 22 kwietnia 2017 roku.

Narratorem w filmie jest Krystyna Czubówna, a czytane przez nią teksty napisał Waldemar Krasowski. Film wzbogaca wspaniała muzyka kompozytora Marka Kubika. Warto dodać, że film powstawał 5 lat i wpełni został zrealizowany przez dwójkę osób – Krzysztofa Sarapatę i Tomasza Kostasia – pasjonatów przyrody. „Z nurtem życia” zebrało już wiele nagród na polskich i europejskich festiwalach filmów przyrodniczych. Płyty z filmem wzbogacone są o dodatkowe materiały edukacyjne, które są świetną bazą poznawczą dla widzów w każdym wieku.

Więcej o filmie na stronie internetowej i na Facebooku

Centrum Kultury Sportu i Turystyki

w Kalwarii Zebrzydowskiej