OSP Przytkowice ponownie zdominowali powiatowe zawody strażackie

W niedzielę na stadionie Kalwarianki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Zawody zdominowali strażacy z OSP Przytkowice,  wygrali we wszystkich kategoriach: dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn. Powtórzyli zresztą wyczyn z poprzedniego roku.

W zawodach wystąpiło 27 najlepszych drużyn z całego powiatu wadowickiego, wyłonionych wcześniej w eliminacjach gminnych.

Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach: - w grupie MDP dziewcząt oraz w grupie MDP chłopców: bieg sztafetowy i rozwinięcie bojowe, - w grupie A mężczyzn oraz w grupie C kobiet: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe.

Zawody obserwowała licznie zgromadzona publiczność, a także posłowie i samorządowcy m.in.: posłowie Józef Brynkus, Marek Polak, Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński, Wicestarosta Andrzej Górecki, Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, wójt Lanckorony Tadeusz Łopata, wójt Stryszowa Jan Wacławski, wójt Tomic Witold Grabowski.

Sędzią głównym zawodów był asp. Leszek Strojny z KP PSP Wadowice,  zastępca  Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie mł. bryg. Paweł Sejnej, z ramienia PSP Wadowice zastępca  Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach mł.bryg. Wojciech Grzybczyk, Prezes Zarzadu Powiatowego ZOSP RP w Wadowicach dh. Marian Sołtysiewicz, Członek Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie dh. Józef Cholewka, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh. Antoni Kwarciak, oraz oficerowie KP PSP w Wadowicach.

Bezkonkurencyjni okazali się po raz kolejny druhowie z OSP Przytkowice, wygrywając wszystkie cztery kategorie, za I miejsca otrzymali z rąk Starosty Powiatu Wadowickiego Bartosza Kalińskiego okazałe puchary i nagrody finansowe.

Nasi strażacy ochotnicy mają lepszą kondycję niż nie jeden wyczynowy sportowiec. Przy wysokiej temperaturze przerzucili setki kilogramów ciężarów, przebiegli kilka kilometrów i wylali hektolitry potu, za co należy im się wielki szacunek. Niedzielne zawody były jednak świetną okazja nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności, ale również do integracji i przybliżenia strażackiej służby dzieciom i młodzieży – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński, który sam jest strażakiem, pełniąc funkcję wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach

W grupie MDP dziewcząt w wieku 10 - 16 lat I miejsce zdobyły dziewczęta z OSP Przytkowice, II miejsce przypadło dla OSP Stanisław Dolny, a na III miejscu uplasowało się OSP Lgota. Pozostałe miejsca zajęli: IV - OSP Spytkowice, V - OSP Łączany.

W grupie MDP chłopców w wieku 10 - 16 lat I miejsce zdobyli chłopcy z OSP Przytkowice, II miejsce zajęło OSP Marcyporęba, a III miejsce wywalczyło OSP Jaszczurowa. Pozostałe miejsca zajęli: OSP Stanisław Dolny, OSP Witanowice, OSP Wieprz, OSP Łękawica, OSP Targanice Dolne, OSP Bachowice.

W grupie Kobiet I miejsce zajęły OSP Przytkowice, II miejsce zdobyło OSP Witanowice, III miejsce zajęło OSP Roczyny.

W grupie Mężczyzn I miejsce wywalczyli panowie z OSP Przytkowice, II miejsce zdobyli strażacy z OSP Targanice Dolne, a III miejsce zajęło OSP Witanowice. Pozostałe miejsca zajęły drużyny: OSP Marcyporęba, OSP Lanckorona, OSP Nidek, OSP Bachowie, OSP Jaszczurowa, OSP Ponikiew, OSP Zebrzydowice.

Dodatkowo Poseł na Sejm RP Józef Brynkus ufundował dodatkowe nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów, najstarszym okazał się druh Fryderyk Rudecki z OSP Przytkowice.

Dziękuję wszystkim druhom uczestniczącym w zawodach, największe brawa należą się oczywiście OSP Przytkowice za tak wyśmienity występ. Jesteście dumą całej gminy Kalwaria Zebrzydowska, w imieniu wszystkich mieszkańców gratuluję genialnego występu. Już teraz życzymy udanego występu na poziomie województwa, trzymamy za was kciuki – mówił Burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty

W najbliższym czasie druhowie z OSP Przytkowice będą reprezentowali powiat wadowicki na zawodach wojewódzkich.