Spotkanie z uczniami Krakowskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niewidzących i słabowidzących

W dniu 5 kwietnia 2018r. uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym odwiedzili przyjaciele z partnerskiej szkoły podstawowej w Krakowie. Po wymianie licznych wpisów na blogu, dzięki współpracy opiekunów udało się zorganizować spotkanie, podczas którego aż czternaście duetów przebrnęło przez szereg wyzwań i zabaw integracyjnych m. in. test zgodności charakterów, quiz z pytaniami z różnych dziedzin, arcytrudny trening pamięciowy czy zabawę „Zgadnij co to?”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV i V obu szkół, dzielnie wspomagani przez wolontariuszy – uczniów kl. VII szkoły goszczącej. Kolejnym etapem tej wartościowej współpracy będzie czerwcowa rewizyta, a do tego czasu uczniowie będą kontynuować znajomości i relacjonować wydarzenia z własnych szkół za pośrednictwem utworzonego w tym celu bloga.

Warto wspomnieć, że współpraca z ośrodkiem została zainicjowana w ramach tegorocznej edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, realizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Stanisławiu Dolnym pod hasłem, które zdaje się w pełni oddawać istotę tego typu spotkań - „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.” (Jan Paweł II, Płock, 8 września 1991r.).

 

 

koordynatorki projektu

Liliana Wróblewska
Joanna Elżbieciak

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym