XXI Dni Papieskie

Trwają XXI Dni Papieskie, odbędą się one w dniach 13-26 maja 2018r. pod hasłem ,,Niech zstąpi Duch Twój…” . Jest to nawiązanie do słów Ojca Świętego Jana Pawła II wypowiedzianych 2 czerwca 1979r. w Warszawie na Placu Zwycięstwa podczas jego pierwszej pielgrzymki do Polski.

Rozpoczął się kolejny rok działalności naszego klubu, w którym serdecznie chcielibyśmy zaprosić wszystkich na XXI Dni Papieskie. Odbędą się one w dniach 13-26 maja 2018r. Będzie to niejako ,,nowe otwarcie” dla nas. Po dwudziestu latach działalności, które upamiętniał ubiegłoroczny jubileusz, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż przed nami stoi wiele nowych wyzwań i czeka na nas mnóstwo pracy. Mimo to wciąż nie brakuje nam ochoty ani motywacji, a podejmowane przez nas działania dają nam poczucie satysfakcji i ogromną radość.

Nadchodzące Dni Papieskie chcemy przeżywać pod hasłem ,,Niech zstąpi Duch Twój…” Jest to nawiązanie do słów Ojca Świętego Jana Pawła II wypowiedzianych 2 czerwca 1979r. w Warszawie na Placu Zwycięstwa podczas jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Słowa te niezwykle mocno utkwiły w naszej pamięci i niejednokrotnie stawały się naszą narodową modlitwą. Dzięki nim odzyskiwaliśmy wiarę i nadzieję na lepsze jutro.

Organizując tegoroczne Dni Papieskie pragniemy, aby były one pełne Bożego Ducha, który będzie ożywiał nas wszystkich, pozwoli inaczej spojrzeć na dotychczasowe osiągnięcia i porażki i jeszcze głębiej przeżyć to wszystko, co przed nami. Mamy nadzieję, że sprostamy nowym zadaniom, a XXI Dni Papieskie będą nie mniej radosne i owocne niż w ubiegłych latach. Zachęcamy do licznego udziału w turniejach, konkursach i przeglądach oraz wydarzeniach towarzyszących naszemu przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że jak co roku nie zabraknie wzruszeń i dobrej zabawy oraz prawdziwej rywalizacji i sportowego ducha.

Więcej informacji - dnipapieskie.pksswjozef.pl