Syrenka i Posejdon w Kalwarii!

Co ma wspólnego orkiestra  z ekologią? Czy Posejdon umie segregować śmieci ? A czy Syrenka wie jak dbać o środowisko? Te z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą rzeczy łączy jedno - "Bajkowe melodie"- czyli spektakl muzyczno-ekologiczny przygotowany z myślą o najmłodszych, który 9 maja zawitał do Kalwarii.

Jego zamysłem jest uświadomić dzieciom jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne, wykorzystując do tego popularne melodie i piosenki znane wszystkim dzieciom takie jak "Wspaniały świat", "Moja planeta", "Krąg życia".

A wszystko to w nowych aranżacjach i z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Do tego prowadzący spektakl Posejdon i Syrenka w humorystyczny sposób przekazujący wiedzę o podstawowych zasadach ekologii. Od tego już tylko krok do niezwykle żywiołowych reakcji publiczności na wykonania kolejnych utworów, by w finale koncertu cała sala wspólnie śpiewała i tańczyła z artystami.

Pełni energii soliści, grająca jak z nut orkiestra:) i uradowana publiczność! W takiej właśnie atmosferze przebiegał spektakl "Bajkowe melodie- Na morza dnie" w Sali Widowiskowej kalwaryjskiego Centrum Kultury. Kalwaria znalazła się na trasie tegorocznej edycji tego popularnego projektu edukacyjnego dla najmłodszych po raz pierwszy, ale mamy nadzieję nie po raz ostatni!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 

CKSiT Kalwaria Zebrzydowska