100 lat pani Bronisławy z Zarzyc Wielkich

W czwartek setne urodziny obchodziła Pani Bronisława Leńczowska z Zarzyc Wielkich. W tym dniu dostojną Jubilatkę odwiedził Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Wilk oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pani Bronisława mieszka w Zarzycach Wielkich wychowała trzy córki, doczekała się 4 wnuków i 7 prawnuków. Życie ją nie oszczędzało, przez długie lata prawowała fizycznie i umysłowo. Pomimo trudnego życia nie narzekała na swój los, będąc pozytywnie nastawiona do życia, a swą radość przekazywała innym.

Brała czynny udział w życiu społeczności lokalnej,  jako krawcowa przygotowywała stroje dla szkolnego kółka teatralnego, a także pomagała społeczności kościelnej. Pani Bronisława ma duszę artysty dała się poznać jako lokalny twórca. Jest też bardzo wierzącą osobą, a jej przepis na  długowieczność to pozytywne nastawienie do życia i innych osób.

Jubilatce wręczono kwiaty, listy gratulacyjne, prezenty, życzono Pani Bronisławie długich lat życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

Spotkanie, w którym uczestniczyli również najbliżsi Jubilatki przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło tortu, była muzyka wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.