Festyn Rodzinny 2018 w ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

Przy Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim odbył się Festyn Rodzinny, który już na stałe wpisał się w plan pracy szkoły. Impreza zgromadziła liczne grono dzieci, rodziców oraz mieszkańców Barwałdu i okolic. W otwarciu festynu wzięli także udział przedstawiciele miejscowych władz samorządowych. Burmistrz Augustyn Ormanty, który podkreślił w swoim wystąpieniu, że tego rodzaju przedsięwzięcia szkół bardzo dobrze integrują lokalną społeczność.

W pięknej pogodzie, przy akompaniamencie muzyki i licznych atrakcjach, które zostały przygotowane, bawili się wszyscy: od przedszkolaków po dziadków i babcie! Były liczne konkursy dla dzieci z nagrodami, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, malowanie twarzy i robienie fryzur dla dzieci, wojskowa kuchnia polowa, grill i bufet, a także przejazdy wozem strażackim i bryczką. Najmłodsi, jak co roku, mogli też skakać i zjeżdżać do woli na dmuchanej zjeżdżalni, bawić się w ogromnych dmuchanych kulach, tańczyć zumbę oraz uczestniczyć w zabawach sportowych na boisku szkolnym i bawić się z grupą animacyjną Lalandia Fun Park.

Tegoroczny festyn, odbywający się pod hasłem: „BAWIĘ SIĘ Z MAMĄ I TATĄ” oraz  „100LAT NIEPODLEGŁEJ” był też okazją do propagowania w środowisku lokalnym wielkiej wartości wspólnego spędzania wolnego czasu rodziców, dziadków i dzieci w rodzinnej atmosferze radosnej zabawy i miłości.

Bardzo ważnym aspektem tegorocznego festynu było także szerokie włączenie mieszkańców Barwałdu Średniego i okolic w świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przypomnienie wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości polskiej. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami przedstawili na  kolorowych planszach bardzo trudne drogi Polaków prowadzące do odzyskania niepodległości w 1918 roku, a grupa artystyczna Rekonstrukto przedstawiła obecnym program „Ku niepodległej” – opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu przebierali się w stroje z epoki –  mogli założyć strój szwoleżera, powstańca, kosyniera czy oficera I Brygady Legionów Polskich. Wszyscy obecni mogli zobaczyć kolekcję replik broni używanych przez powstańców.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i  pomoc w organizację festynu. Natomiast sponsorom za wsparcie i udaną imprezę. Drogie Rodziny! Dziękujemy za Waszą obecność i wspaniałą zabawę!

 

Zespół Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim