Dzień Patrona w ZSP w Stanisławiu Dolnym

8 czerwca 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym obchodzono Święto Patrona – Świętej Królowej Jadwigi.

O godzinie 9:00 uczniowie szkoły, dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice uczestniczyli we mszy świętej. Po mszy wszyscy udali się pieszo do szkoły. W szkole, na początku tego wyjątkowego dnia, uczniowie po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. Następnie zjedli pyszne śniadanie średniowieczne: chleb z chrupiącą skórka, masło, miód, ogórki kiszone oraz ser biały. Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój z epoki Królowej Jadwigi. Uczniowie klas I-VII wykonali piękne stroje, wśród nich były stroje Królowej Jadwigi, dworzan, łucznika i Doktora Zarazy.
I miejsce zajęła Kamila Morek z kl. IV
II miejsce zajęła Weronika Bodzoń z klasy IV
III miejsce zajęli Mikołaj Zając oraz Błażej Wilczyński z klasy VII

Ostatnim punktem Święta Patrona były konkursy dla rycerzy i księżniczek: rycerzu, wdziej rękawice, zadanie dla księcia pana, umyślne panienki, przeciąganie worków, strzelanie do tarczy. Do poszczególnych konkurencji przystępowali wybrani uczniowie z klas. Wszyscy walczyli do samego końca, nie zważając na przeszkody i bawiąc się wspaniale.