"Kopciuszek" dla przedszkolaków w Barwałdzie Średnim

Świetlica wiejska w Barwałdzie Średnim przemieniła się w baśniową krainę. Wszystko to za sprawą pięknej scenografii przygotowanej do przedstawienia z cyklu Rodzice - Dzieciom, które już po raz drugi  zostało dedykowane najmłodszym.

Nauczycielki przedszkola przy współpracy z Rodzicami Dzieci przedszkolnych, przygotowały w tym roku spektakl pt. „Kopciuszek” . Przedszkolaki i uczniowie z klas 0, I-III z zapartym tchem śledziły losy biednego Kopciuszka i z niecierpliwością oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie.

Bohaterowie baśni prezentowali się wyjątkowo i oryginalnie. Dwumiesięczne próby, serce ofiarowane podczas przygotowań i czas poświęcony na spotkania aktorów sprawiły, że w tym spektaklu na błędy nie było miejsca. Doskonałą grę rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty.

Przenosząc się w świat baśni, po raz kolejny dzieci przekonały się, że poprzez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los. Spektakl sprawił radość zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Swoją obecnością zaszczycił nas  Pan Burmistrz Augustyn Ormanty, który skierował miłe słowa do dzieci, rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli podkreślając  ogromną wartość obecności  rodziców w procesie wychowawczo-opiekuńczo-edukacyjnym oraz wspólnego ze szkołą tworzenia tego procesu.


Źródło – ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim