Krystyny obchodziły swoje imieniny

Tradycyjne, jak co roku, 24 lipca Krystyny z miasta i gminy obchodziły wspólnie imieniny. W tym roku na uroczystość do Hotelu Tatarscy przybyły imienniczki z Katowic, Krakowa, Wadowic, Bielska Białej. Przyjechała też Krystyna z Koszalina oraz z Norwegii.

Imieniny rozpoczął Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, składając wszystkim Krystynom życzenia, wręczając na ręce liderki kalwaryjskich Krystyn słodycze i piękny bukiet czerwonych róż. Potem Krystyny biesiadowały przy śpiewie i tańcach.  Przygrywał Zespół „Sami Swoi” z Przytkowic w składzie: Marian Górkiewicz, Adam Kurowski, Fryderyk Rudecki i Wiesław Balcer.

W kalwaryjskim Klubie Krystyn „Wspólne Imieniny”, istniejącym od 2006 roku przy Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, zapisanych jest około 50 Krystyn. Większości to kobiety wykluczone z życia zawodowego, tylko kilka z nich jeszcze pracuje. Bardzo wskazana jest aktywizacja tych pań poprzez udział w tego typu imprezach. Stwarza to możliwość integracji i kontaktu z innymi, będąc zarazem wspaniałą promocją naszego miasta.

Liderka Kalwaryjskich Krystyn
K. Duda

 

>