Cudowna Moc Bukietów

Stowarzyszenie “Instytut Dziedzictwa” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie Cudowna Moc Bukietów, który odbędzie się już po raz dziewiąty.

Według starego zwyczaju 15. sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej — przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca.

Ten piękny polski zwyczaj niesie aktualne treści. Przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach a nie na sklepowych półkach. Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. Bajecznie kolorowe, pachnące kompozycje pobudzają wyobraźnię.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego bez żadnych ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15. sierpnia 2018 r. o godzinie 14.00 na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie. Chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do składania swoich bukietów w poniedziałek 15 sierpnia od godziny 10.00 do 13.00 przy scenie na Małym Rynku.
Bukiety konkursowe ocenianie będą w trzech kategoriach: „Tradycyjny Bukiet Zielny”, „Profesjonalny bukiet florystyczny" oraz „Mały Bukiet" — konkurs dla dzieci do lat 13.

Więcej informacji na temat konkursu „Cudowna moc bukietów” można uzyskać na
stronie internetowej:
http://www.instytutdziedzictwa.pl/
http://www.cudownamocbukietow.pl/ oraz
http://facebook.com/cudownamocbukietow lub pod numerem telefonu 668 183 183.